InnoWeek.Uz 3-8 noyabr kunlari onlayn formatda bo'lib o'tadi
O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlantirish vazirligi tomonidan 3-noyabrdan 8-noyabrga qadar anʼanaviy tarzda har yili o‘tkazib kelinayotgan InnoWeek.uz 2020 xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligi ilk bor onlayn formatda o‘tkaziladi.
Tadbirda 30dan ortiq davlatlar hamda Avstriya, Buyuk Britaniya, Niderlandiya, Italiya, Isroil, Rossiya, AQSH va boshqa mamlakatlardan nufuzli tashkilot vakillari, ilm fan yetakchi mutahassislari ishtirok etishadi.
Haftalikning asosiy maqsadi mamlakatning xalqaro maydonda raqobatdoshligi va innovatsion rivojlanishning asosiy omili sifatida rivojlantirishdir.
Yangi formatdagi ko‘rgazma maydoni eng ilg‘or innovatsion texnologiyalar, mahsulotlar va loyihalar, shuningdek ichki va tashqi biznesning turli soha vakillari o‘rtasidagi hamkorlik uchun keng imkoniyatlarni ochib beradi.
InnoWeek.uz haftaligi dasturi ko‘rgazmadan tashqari bir qancha qiziqarli tadbirlarni o‘z ichiga olgan:
• 3–5-noyabrda oltita sessiyadan iborat Xalqaro innovatsion va investitsion forum
• 3–8-noyabrda Xalqaro International Robotics Challenge musobaqasi
• 3–5-noyabrda An’anaviy xalqaro yoshlar innovatsion forumi – (World youth innovation forum – 2020)
• 3-noyabrda Birlashgan Millatlar Tashkilotining Tinch okeani iqtisodiy va ijtimoiy komissiyasi (ESKATO) Osiyo-Tinch okeani texnologiyalar transferi markazi bilan hamkorlikda “Covid-19 pandemiyasi bilan bog’liq muammolarni hal qilishda innovatsiyalar va texnologiyalarning yangicha paradigmalari” mavzusida mintaqaviy seminar
• 5–7-noyabrda Evropa Ittifoqi ekspertlari ishtirokidagi vebinar - Horizon Europe;
Haftalik doirasida “Bank ishlanmalari” platformasining taqdimoti bo’lib o’tadi, bu kraudfanding imkoniyatiga ega bo’lgan startapni ishga tushirish uchun potentsial investorlar va ishbilarmonlarni topish uchun noyob platformaga aylanadi, shuningdek boshqa qiziqarli tadbirlar va taqdirlash marosimlari:
• "Innovatsion g'oya yetakchisi" ko'krak nishoni taqdirlash marosimi
• "Ilm-fan va taraqqiyot" mavzusidagi eng yaxshi publitsistik maqolalar tanlovi g'oliblarini taqdirlash marosimi

InnoWeek.Uz пройдет 3−8 ноября в онлайн-формате
Международная Неделя инновационных идей InnoWeek.Uz состоится 3−8 ноября в формате онлайн на уникальной виртуальной платформе, разработанной Министерством инновационного развития Республики Узбекистан.
В мероприятии примут участие представители б олее 30 стран, авторитетные международные организации и компании, ведущие специалисты в области науки и инноваций из Австрии, Великобритании, Нидерландов, Италии, Израиля, России, США и других.
Цель Недели ― развитие человеческого капитала как ключевого фактора конкурентоспособности страны и инновационного развития на международной арене.
В рамках Недели пройдет первая онлайн международная выставка инновационных разработок, в которой примут участие представители более 30 организаций со всего мира.   Новый формат выставки открывает широкие возможности для демонстрации достижений в области самых передовых инновационных технологий, продуктов и проектов, а также для делового сотрудничества представителей различных сфер отечественного и зарубежного бизнеса.
Программа Недели InnoWeek.Uz, помимо онлайн выставки, включает много интересных мероприятий:
• 3-5 ноября пройдет Международный инновационный и инвестиционный форум, состоящий из шести сессий;
• 3-8 ноября пройдет Международный конкурс робототехники International Robotics Challenge;
• 3-5 ноября пройдет Первый ежегодный международный молодежный инновационный форум «World youth innovation forum – 2020» в Узбекистане;
• 3 ноября состоится виртуальный Совместный региональный семинар в сотрудничестве с лучшими экспертами Азиатско-тихоокеанского центра трансфера технологий при Экономической и социальной комиссии ООН для Азиатского и Тихоокеанского регионов;
• 5-7 ноября пройдет Вебинар с участием экспертов Европейского Союза - Горизонт Европа.
В рамках Недели пройдет презентация платформы «Банк разработок», которая станет уникальной платформой по поиску потенциальных инвесторов и бизнес-ангелов для запуска стартапа с возможностью краудфандинга.а также несколько торжественных церемоний:
• Вручение нагрудного знака «Лидер инновационных идей»;
• Вручение призов победителям конкурса на лучшие публицистические статьи на тему «Наука и развитие».