BIZNING FAXRIMIZSIZ AZIZ CHEMPIONLARIMIZ!
Mudofaa Vazirligi sport markazi hamda O’zbekiston Armrestling federatsiyasi hamkorligida 2021-yilning 29-30-yanvar kunlari Armrestling bo‘yicha respublika ochiq chempionati o‘tkazildi.
Ushbu musobaqada Toshkent moliya instituti terma jamoasi Karimov Faxriddin Xurramovich (jamoa murabbiyi) va Muxametov Axmad Muxametovich (hakam) boshchiligida munosib ishtirok etdilar.
Chempionat yakuniga ko’ra “Moliya” fakulteti 1-bosqich MMT-80 guruh talabasi Eldarbek Bekmuratov 80 kg. vazn toifasida chap qo‘lda 3-o‘rinni, o‘ng qo‘lda esa 2-o‘rinni, shu fakultetning 1-bosqich MMT-81 guruh talabasi Nodir Toshpulatov 75 kg. vazn toifasida chap qo‘lda 1-o‘rinni, “Soliqlar va sug‘urta” ishi fakulteti 1-bosqich SS-34 guruh talabasi Shoxruxjon Hamiddullaev +80 kg. vazn toifasida o‘ng qo‘lda 1-o‘rinni, chap qo‘lda 2-o‘rinni, “Buxgalteriya hisobi va audit” fakulteti 1-bosqich HBA-80 guruh talabasi Otabek Salimov +85 kg. vazn toifasida chap qo‘lda 3-o‘rinni, “Bank ishi” fakulteti 2-bosqich BI-50 guruh talabasi Bahrom Yaxshiboyev 55 kg. vazn toifasida o‘ng qo‘lda 1-o‘rinni qo‘lga kiritib institutimiz shanini muvaffaqiyatlar bilan himoya qildilar.
Bugun, institutimiz rektori Teshabayev To'lqin Zakirovich chempionlarni samimiy muborakbod etdilar, kelgusidagi o'qish va ishlariga zafarlar tiladilar. Mana shunday farzandlarni ma'nan va jismonan sog‘lom, oliyjanob, irodasi mustahkam va fidoyi qilib tarbiyalagan aziz ota-onalar haqlariga duolar qildilar va minnatdorchilik bildirdilar.

НАШИ ДОРОГИЕ ЧЕМПИОНЫ ВЫ НАША ЧЕСТЬ!
Республиканский открытый чемпионат по армрестлингу прошел 29-30 января 2021 года при сотрудничестве Спортивного центра Министерства обороны и Федерации армрестлинга Узбекистана.
В этом соревновании команда Ташкентского финансового института приняла участие под руководством Каримова Фахриддина Хуррамовича (тренер команды) и Мухаметова Ахмада Мухаметовича (рефери).
По итогам чемпионата Эльдарбек Бекмуратов, студент 1-го курса группы ММТ-80 финансового факультета, в весовой категории 80 кг. левой рукой занял 3 место и правой рукой 2-е место, студент 1-го курса группы ММТ-81 того же факультета Нодир Тошпулатов левой рукой занял 1-е место в весовой категории 75 кг., Шохрухжон Хамиддуллаев, студент группы СС-34 1 курса факультета “Налоги и страхования”, в весовой категории +80 кг. 1 место в правой руке, 2 место в левой руке, Отабек Салимов, студент 1 курса группы ХБA-80, факультета “Бухгалтерский учет и аудит” в весовой категории +85 кг. в левой руке занял 3 место, Бахром Яхшибаев, студент 2 курса группы БИ-50 факультета “Банковское дело”, в весовой категории 55 кг правой рукой занял 1 место. Они успешно отстояли честь нашего института.
Ректор нашего института Тешабаев Толкин Закирович искренне поздравил чемпионов и пожелал им успехов в учебе и работе. Он выразил благодарность родителям, которые вырастили духовно и физически здоровых, благородных, волевых и самоотверженных детей.