2022-yil 6-dekabr kuni institut Xotin-qizlar kengashi va Buxgalteriya hisobi va audit fakulteti xotin-qizlar faollari tashabbusi bilan “Xotin-qizlarni tazyiq va zoʻravonlikdan himoya qilish tarafdorimiz” mavzusida tadbir tashkil etildi.
Unda Yunusobod tuman Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boʻlimi Xotin-qizlar bilan ishlash boʻyicha katta inspektorlari: kapitan M.Pirmatova va E.Saparova, Yunusobod tuman 1-sonli FHDYO boʻlimi mudirasi G.Moʻminova talabalarning xotin-qizlarga nisbatan tazyiq va zoʻravonlikning har qanday shakl va turlaridan himoya qilish masalalarida huquqiy savodxonligini oshirishga xizmat qiladigan mazmunli maʻruzalari bilan ishtirok etdilar.
Tadbirda, shuningdek, “Biz zoʻravonlikka qarshimiz” shiori ostida talabalar oʻrtasida oʻtkazilgan videoroliklar tanlovi gʻoliblari eʻlon qilindi hamda ularga tantanali ravishda diplomlar topshirildi.

We are Supporters of Protecting Women from Oppression and Violence!
At the initiative of the Institute’s Women’s Council and activists of the women’s organization of the Faculty of Budgetary Accounting and Audit, on December 6, 2022, a meeting was organized at the Tashkent Institute of Finance on the topic “We are Supporters of Protecting Women from Oppression and Violence!”.
The speeches of the senior inspectors of the Yunusabad District Department of Internal Affairs Captain M. Pirmatova and Captain E. Saparova, head of the registry office of the Yunusabad district G. Muminova served to increase legal literacy in matters of protecting women from all forms and types of oppression and violence.