“Temuriylar tarixi” muzeyiga sayoxat
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan "Yoshlar ma'naviyatini yuksaltirish, ularning bo’sh vaqtini mazmunli tashkil etish" bo’yicha ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbusning amaliy ijrosini ta'minlash maqsadida "Byudjet hisobi va g’aznachilik" fakulteti DBG’I-51 guruh talabalari guruh murabbiyi dotsent Sh.G’aniyev boshchiligida Temuriylar tarixi davlat muzeyiga sayoxat tashkil etdilar.
Sayoxat davomida talabalar Temuriylar davlati, Buyuk Ipak Yo’li, Amir Temur shajarasi va boshqa shu kabi tarixiy boy madaniyatga ega bo’lgan sulola haqida ko’plab ma'lumotlarga ega bo’ldilar.

Экскурсия в Государственный музей истории Тимуридов
В целях обеспечения практической реализации 5 (пять) важных инициатив Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, касающихся повышения духовности молодежи и содержательной организации их досуга, студенты группы КИГБ(ДБҒИ)-51 факультета «Бюджетный учет и казначейство» под руководством куратора группы, доцента Ш. Ганиева организовали экскурсию в Государственный музей истории Тимуридов.
Во время экскурсии студенты ознакомились с историей государства Темуридов, получили информацию о Великом шелковом пути, генесеологии Амира Темура и многом другом. Экскурсия произвела большое впечатления на студентов, обогатила их духовно, расширила знания и окажет благоприятное воздействие на их учебу.