“Temuriylar tarixi” muzeyiga sayoxat
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan "Yoshlar ma'naviyatini yuksaltirish, ularning bo’sh vaqtini mazmunli tashkil etish" bo’yicha ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbusning amaliy ijrosini ta'minlash maqsadida "Byudjet hisobi va g’aznachilik" fakulteti DBG’I-51 guruh talabalari guruh murabbiyi dotsent Sh.G’aniyev boshchiligida Temuriylar tarixi davlat muzeyiga sayoxat tashkil etdilar.
Sayoxat davomida talabalar Temuriylar davlati, Buyuk Ipak Yo’li, Amir Temur shajarasi va boshqa shu kabi tarixiy boy madaniyatga ega bo’lgan sulola haqida ko’plab ma'lumotlarga ega bo’ldilar.

Tour to the State Museum of Timurid’s History
Students and mentor of the group DBG'I-51 Sh.Ganiyev of the State funds and treasury faculty organized a tour to the State Museum of Timurid’s History in order to ensure the practical implementation of 5 important initiatives of Shavkat Mirziyoyev the President of the Republic of Uzbekistan, "Enhancing youth's spirituality and meaningful organization of their spare time".
During the tour, the students learned about the Temurids' State, Great Silk Road, Amir Temur's genealogy and more. This excursion helped students to become more satisfied and active, to seek more and more knowledge.