“Davlat moliyaviy resusrslarini boshqarishni takomillashtirish”
“Byudjet hisobi va g’aznachilik ishi” kafedrasi tomonidan 2020-yil 27-oktyabr soat 11:00 da “Davlat moliyaviy resusrslarini boshqarishni takomillashtirish” xalqaro onlayn ilmiy seminar o’tkazildi.
Seminarda institut o’quv ishlari bo’yicha prorektor prof A.To’ychiyev, ilmiy va innovatsion ishlar bo’yicha prorektor prof. S.Mehmonov, “Audit” kafedrasi mudiri prof. I.Qo’ziyev, “Audit” kafedrasi professori B.Hamdamov, institut murabbiylar kengashi raisi U.Radjabov, Rossiya Federatsiyasi Hukumati qoshidagi Moliya universiteti ijtimoiy moliya deportamenti professori O.Makashina, institut professor-o’qituvchilari, “Davlat byudjeti g’azna ijrosi” bakalavriat ta’lim yo’nalishi talabalari ishtirok etdilar.
Uch soat davom etgan “Taklif qilingan professor” programmasi formatidagi tadbirda O.Makashina “Davlat sektori moliyaviy hisobotlarining ishonchliligi” mavzusida ma’ruza qildi. Bu ma’ruza tadbir qatnashchilarida katta qiziqish uyg’otib, savol-javob va baxs-munozaralar bilan yakunlandi.

«Совершенствование управления государственными финансовыми ресурсами»
27 октября 2020 года в 11:00 кафедрой «Бюджетного учета и казначейское дело» проведено международный научный онлайн-семинар по теме «Совершенствование управления государственными финансовыми ресурсами».
На семинаре приняли участие проректор по учебной работе института проф. А.Туйчиев, проректор по научно-инновационной работе проф. С.Мехмонов, заведующий кафедрой «Аудит» проф. И.Кузиев, профессор кафедры «Аудит» Б.Хамдамов, председатель попечительского совета института У.Раджабов, так же, профессор департамента общественных финансов, финансового университета при Правительстве Российской Федерации О.Макашина, профессора и преподаватели института, студенты направления бакалавриата «Казначейское исполнение государственного бюджета».
В ходе трехчасового мероприятия в формате программы «Приглашенный профессор» О.Макашина выступила с докладом «Достоверность финансовой отчетности государственного сектора». Доклад вызвал большой интерес у участников мероприятия и завершился вопросами-ответами и дискуссиями.