“Davlat moliyaviy resusrslarini boshqarishni takomillashtirish”
“Byudjet hisobi va g’aznachilik ishi” kafedrasi tomonidan 2020-yil 27-oktyabr soat 11:00 da “Davlat moliyaviy resusrslarini boshqarishni takomillashtirish” xalqaro onlayn ilmiy seminar o’tkazildi.
Seminarda institut o’quv ishlari bo’yicha prorektor prof A.To’ychiyev, ilmiy va innovatsion ishlar bo’yicha prorektor prof. S.Mehmonov, “Audit” kafedrasi mudiri prof. I.Qo’ziyev, “Audit” kafedrasi professori B.Hamdamov, institut murabbiylar kengashi raisi U.Radjabov, Rossiya Federatsiyasi Hukumati qoshidagi Moliya universiteti ijtimoiy moliya deportamenti professori O.Makashina, institut professor-o’qituvchilari, “Davlat byudjeti g’azna ijrosi” bakalavriat ta’lim yo’nalishi talabalari ishtirok etdilar.
Uch soat davom etgan “Taklif qilingan professor” programmasi formatidagi tadbirda O.Makashina “Davlat sektori moliyaviy hisobotlarining ishonchliligi” mavzusida ma’ruza qildi. Bu ma’ruza tadbir qatnashchilarida katta qiziqish uyg’otib, savol-javob va baxs-munozaralar bilan yakunlandi.

"Improving the management of public financial resources"
On October 27, 2020, at 11:00, the Department of Budget Accounting and Treasury held an international scientific online seminar on the topic "Improving the management of public financial resources".
The seminar was attended by the vice-rector for educational work of the institute prof. A.Tuychiev, vice-rector for scientific and innovative work prof. S.Mehmonov, head of the department "Audit" prof. I.Kuziev, Professor of the Audit Department B.Khamdamov, Chairman of the Board of Trustees of the Institute U.Rajabov, also Professor of the Department of Public Finance of the Financial University under the Government of the Russian Federation O.Makashina, professors and teachers of the Institute, students of the bachelor's degree program budget.
During a three-hour event in the format of the “Visiting Professor” program, O.Makashina made a presentation on “The reliability of public sector financial statements”. The report aroused great interest among the participants of the event and ended with discussions.