Sog‘lom hayot uchun 5000 qadam
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-5282 va PQ-92 sonli  Qarorlari  hamda Toshkent moliya instituti rektorining 48-sonli buyruqlari ijrosini taʼminlash maqsadida, joriy yilning 26-fevral kuni institut professor-o‘qituvchilari, xodimlar, talaba-yoshlari hamda instituti hududida joylashgan “Buyuk turon” mahallasi yoshlari bilan “Sog‘lom hayot uchun 5000 qadam” shiori ostida sog‘lomlashtirish tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda institut professor-o‘qituvchilari, xodimlari, talaba-yoshlar “Jismoniy madaniyat va sport faoliyati” kafedrasi o‘qituvchilari, “Buyuk turon” mahallasi fuqarolari ishtirok etishdi.
Sport tadbirdagi ishtirokchilar institutimiz sport majmuasida 5000 qadam masofani bosib o‘tib, badantarbiya mashqlarini zo‘r ishtiyoq bilan bajarishdi.
Taʼkidlash joizki, bu kabi ommaviy sog‘lomlashtirish tadbirlari institutimiz professor-o‘qituvchilari, xodimlar hamda talaba-yoshlarni salomatligini yana-da mustahkamlashda muhimdir.

5000 шагов к здоровой жизни
26 февраля текущего года в целях обеспечения выполнения Постановлений Президента Республики Узбекистан №ПП-5282 и ПК-92 и Приказа ректора Ташкентского финансового института №48, проведено оздоровительное мероприятие под девизом «5000 шагов к здоровой жизни» с участием профессорско-преподавательского состава, сотрудников, студентов и молодежи микрорайона «Буюк Турон», расположенного на территории института.
В мероприятии приняли участие профессора-преподаватели, сотрудники, студенты, преподаватели кафедры «Физическая культура и спорт», жители микрорайона «Буюк Турон».
Участники спортивного праздника преодолели дистанцию в 5000 шагов в спортивном комплексе нашего института и с большим энтузиазмом выполнили физические упражнения.