Toshkent moliya institutida “Ilm va innovatsiyalar forumi – 2021” tadbiri boʻlib oʻtdi
Mazkur tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vaziri oʻrinbosari Hakimov Raxim Rasuljonovich, Toshkent moliya instituti rektori Teshabayev Toʻlqin Zakirovich, Oʻzbekiston Respublikasi innovatsion rivojlanish vazirligi Innovatsiyalarni joriy qilish va texnologiyalar transferi milliy ofisi Bosh direktori Tuychiyev Olimjon Alijonovich, “International devolopment services” asoschisi Allanazarova Dilnoza Nurullayevna, Elsevier kompaniyasi ekspert-mutaxassislari, shuningdek, institut doktorantlari, yosh olimlari, professor-oʻqituvchilari, talabalari hamda OAV vakillari ishtirok etishdi.
Ushbu forumdan maqsad professor-o‘qituvchilar, ilmiy izlanuvchilar, yosh olimlarning amalga oshirgan ishlar natijalari, ilm-fanni rivojlantirishning zamonaviy infratuzilmasini yaratish, professor-o‘qituvchilar, ilmiy izlanuvchilar, doktorantlar, bakalavriat va magistratura talabalarining dunyoning eng yirik ilmiy-tahliliy maʼlumotlar bazasi bo‘lgan Scopus platformasi statistikasi bo‘yicha samarali faoliyat yuritayotgan yuqori impakt-faktorga ega nufuzli xalqaro ilmiy jurnallarida maqolalar chop etish, maqolalarga iqtiboslik ko‘rsatkichlarini oshirish, shuningdek,  ilmiy jurnallarning xalqaro ilmiy-texnik maʼlumotlar bazasiga bosqichma-bosqich kiritilishini taʼminlash.
Forum olimlarning sermahsul faoliyatini rag‘batlantirish, ziyolilar mavqeni ko‘tarish hamda yoshlar o‘rtasida ilmiy faoliyat bilan professional shug‘ullanishni ommalashtirishga yo‘naltirilgan.
Maʼlumot uchun, 2021-yil 10-sentyabr kuni Toshkent moliya instituti hamda International development services kompaniyasi o‘rtasida ilm-fanni yana-da rivojlantirish maqsadida hamkorlik memorandumi imzolangan edi.

В Ташкентском финансовом институте состоялось форум «Наука и инновации - 2021»
22 декабря текущего года Ташкентский финансовый институт совместно в сотрудничестве с компанией International Development Services Company для реализации поставленных задач в «Концепции развития высшего образования в Республике Узбекистан до 2030 года» и «Концепции развития науки до 2030 года» провели мероприятие «Форум наука и инновации - 2021».
В мероприятии приняли участие заместитель министра высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан Хакимов Рахим Расулжонович, ректор Ташкентского финансового института Тешабаев Толкин Закирович, Туйчиев Олимжон Алижонович, генеральный директор Национального управления по инновациям и трансферу технологий Министерства инновационного развития Республики Узбекистан, Алланазарова Дильноза Нуруллаевна, основатель компании International Development Services, эксперты Elsevier, а также докторанты, молодые ученые, профессора , студенты и представители СМИ.
Цель этого форума - результаты работы профессоров, исследователей, молодых ученых, создание современной инфраструктуры для развития науки, создание современной инфраструктуры для развития науки, публикация статей в престижных международных научных журналах с высоким влиянием на статистику платформы Scopus, крупнейшей в мире научно-аналитической базы данных профессоров, исследователей, докторантов, студентов и аспирантов студентов; увеличить цитируемость статей, а также обеспечить постепенное включение научных журналов в международную научно-техническую базу данных. Форум направлен на стимулирование продуктивной деятельности ученых, повышение статуса интеллигенции и популяризацию профессиональной научной деятельности среди молодежи. Для информации, 10 сентября 2021 года был подписан меморандум о сотрудничестве между Ташкентским финансовым институтом и компанией International Development Services по дальнейшему развитию науки.