“Inson huquqlari bilimdoni-2023” ko‘rik-tanlovi g‘oliblari taqdirlandi
2023-yil 7-dekabr kuni institutda o‘tkazilgan “Inson huquqlari bilimdoni-2023” ko‘rik tanlovi g‘oliblarini taqdirlash tadbiri bo‘lib o‘tdi.
“Inson huquqlari bilimdoni-2023” ko‘rik-tanlovning yakuniy bosqichida quyidagi talabalar g‘olib deb topildi:
-         “Eng yaxshi inson huquqlari bilimdoni” nominatsiyasi bo‘yicha Budjet hisobi va g‘aznachilik fakulteti talabasi Abdulatibova Mubinaxon;
-         “Eng yaxshi inson huquqlari universal shartnomalari bilimdoni” nominatsiyasi bo‘yicha Moliya fakuteti talabasi Ismailova Odinaxon;
-         “Eng yaxshi inson huquqlari sohasidagi qonunchilik takliflari” nominatsiyasi bo‘yicha Bank ishi fakulteti talabasi Yormamatov Diyorbek;
-         “Eng yaxshi innovatsion g‘oya muallifi” nominatsiyasi bo‘yicha Soliqlar va sug‘urta fakulteti talabasi Toshmurodov Asadbek.
G‘oliblarga diplom va esdalik sovg‘alar institut Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor K.Karimova, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senat a’zosi, Qo‘mita rais o‘rinbosari B.Matmurodov, Ijtimoiy fanlar kafedrasi mudiri S.Otamuratovlar tomonidan topshirildi.

The winners of the "Human Rights Scholar-2023" contest were awarded
On December 7, 2023, the institute held an award ceremony for the winners of the "Human Rights Scholar-2023" competition.
The following students were declared the winners of the final stage of the competition "Human Rights Scholar-2023":
- Abdulatibova Mubinakhan, a student of the Faculty of Budget Accounting and Treasury in the nomination "The Best Scholar of Human Rights";
- Ismailova Odinakhan, student of the Faculty of Finance, in the nomination "The best scholar of universal human rights treaties";
- Yormamatov Dyorbek, a student of the Faculty of Banking, in the nomination "Best legislative proposals in the field of human rights";
- Tashmurodov Asadbek, a student of the Faculty of Taxation and Insurance in the nomination "Author of the best innovative idea".
Diplomas and souvenirs were awarded to the winners of the institute First vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs K. Karimova, deputy chairman of the Aral Bay region development issues and ecology committee B. Matmurodov, Social was handed over by S. Otamuratov, head of the department of sciences.