“Inson huquqlari bilimdoni-2023” ko‘rik-tanlovi g‘oliblari taqdirlandi
2023-yil 7-dekabr kuni institutda o‘tkazilgan “Inson huquqlari bilimdoni-2023” ko‘rik tanlovi g‘oliblarini taqdirlash tadbiri bo‘lib o‘tdi.
“Inson huquqlari bilimdoni-2023” ko‘rik-tanlovning yakuniy bosqichida quyidagi talabalar g‘olib deb topildi:
-         “Eng yaxshi inson huquqlari bilimdoni” nominatsiyasi bo‘yicha Budjet hisobi va g‘aznachilik fakulteti talabasi Abdulatibova Mubinaxon;
-         “Eng yaxshi inson huquqlari universal shartnomalari bilimdoni” nominatsiyasi bo‘yicha Moliya fakuteti talabasi Ismailova Odinaxon;
-         “Eng yaxshi inson huquqlari sohasidagi qonunchilik takliflari” nominatsiyasi bo‘yicha Bank ishi fakulteti talabasi Yormamatov Diyorbek;
-         “Eng yaxshi innovatsion g‘oya muallifi” nominatsiyasi bo‘yicha Soliqlar va sug‘urta fakulteti talabasi Toshmurodov Asadbek.
G‘oliblarga diplom va esdalik sovg‘alar institut Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor K.Karimova, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senat a’zosi, Qo‘mita rais o‘rinbosari B.Matmurodov, Ijtimoiy fanlar kafedrasi mudiri S.Otamuratovlar tomonidan topshirildi.

“Знаток прав человека-2023”
7 декабря 2023 года в институте состоялось награждение победителей конкурса “знаток прав человека-2023”.
На заключительном этапе конкурса ”знаток прав человека-2023" победителями стали следующие студенты:
- студентка факультета Бюджетного учета и казначейства Абдулатибова Мубинахан в номинации ”Лучший знаток прав человека";
- студентка Финансового факультета Исмаилова Одинахон в номинации ”Лучший знаток универсальных договоров о правах человека";
- студент факультета Банковского дела Ёрмаматов Диярбек в номинации” Лучшие законодательные предложения в области прав человека";
- студент факультета Налоги и страхования Ташмуродов Асадбек в номинации ”автор лучшей инновационной идеи”.
Дипломы и памятные подарки победителям института вручили- первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе К.Каримова, заместитель председателя комитета по вопросам развития и экологии приаралья Б.Матмуродов, заведующий кафедрой "Общественных наук" С. Отамуратовы.