Denov tadbirkorlik va pedagogika instituti o‘rtasida mobillik dasturlari bo‘yicha hamkorlik Memorandumi imzolandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 8-oktyabrdagi PF-5847-son “O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim tizimini 2030-yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi farmoni va Vazilar Mahkamasining 2020-yil 31-dekabrdagi 824-son “Oliy ta’lim mussasalarida ta’lim jarayonini tashkil etish bilan bog‘liq tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Toshkent moliyа instituti hamda Denov tadbirkorlik va pedagogika instituti o‘rtasida mobillik dasturlari bo‘yicha hamkorlik Memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandumga muvofiq, 2022/2023 o‘quv yilining bahorgi semestrida tegishli ta’lim yo‘nalishlari talabalari hamda pedagog-xodimlar almashinuvi amalga oshirilishi belgilandi.

Меморандум о сотрудничестве по программам мобильности подписан между Деновским институтом предпринимательства и педагогики
В целях обеспечения реализации задач в Постановлении Президента Республики Узбекистан № ПФ-5847 от 8 октября 2019 года «Об утверждении Концепции развития системы высшего образования Республики Узбекистан до 2030 года» и Постановления Кабинета Министров № 824 от 31 декабря 2020 года «О мерах по совершенствованию системы организации учебного процесса в высших учебных заведениях» подписан Меморандум о сотрудничестве по программам мобильности между Ташкентским финансовым институт и Деновским институтом предпринимательства и педагогики.
В соответствии с данным меморандумом определено, что обмен студентами и педагогами-сотрудниками соответствующих направлений подготовки будет осуществляться в весеннем семестре 2022/2023 учебного года.