Denov tadbirkorlik va pedagogika instituti o‘rtasida mobillik dasturlari bo‘yicha hamkorlik Memorandumi imzolandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 8-oktyabrdagi PF-5847-son “O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim tizimini 2030-yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi farmoni va Vazilar Mahkamasining 2020-yil 31-dekabrdagi 824-son “Oliy ta’lim mussasalarida ta’lim jarayonini tashkil etish bilan bog‘liq tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Toshkent moliyа instituti hamda Denov tadbirkorlik va pedagogika instituti o‘rtasida mobillik dasturlari bo‘yicha hamkorlik Memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandumga muvofiq, 2022/2023 o‘quv yilining bahorgi semestrida tegishli ta’lim yo‘nalishlari talabalari hamda pedagog-xodimlar almashinuvi amalga oshirilishi belgilandi.

Memorandum of cooperation on mobility programs was signed between Tashkent Institute of Finance and Denov Institute of Entrepreneurship and Pedagogy in order to ensure the implementation of the tasks specified in the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PD-5847 of October 8, 2019 "On approval of the concept of development of the higher education system of the Republic of Uzbekistan until 2030" and Resolution of the Cabinet of Ministers dated December 31, 2020 No. 824 "On measures to improve the system related to the organization of the educational process in higher education institutions".
In accordance with this memorandum, it was determined that the exchange of students and pedagogues-employees of the relevant fields of study will be carried out in the spring semester of the 2022/2023 academic year.