“Sport – nafislik va salomatlik manbai” ayollar sport festivali
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi tomonidan tizimdagi oliy ta’lim muassasalarida faoliyat yuritayotgan ayol pedagog xodimlar tarkibidan sportning shaxmat, stol tennisi, badminton, suzish, gimnastika turlari bo‘yicha o‘zining sport komandasini shakllantirish va respublikaning turli vazirlik, idora va tashkilotlarida faoliyat yuritayotgan xotin-qizlar o‘rtasida “Sport – nafislik va salomatlik manbai” shiori ostida ayollar sport festivalida ishtirok etish maqsadida 2020-yil 13-fevral kuni Toshkent moliya institutiga qarashli Sport majmuasida saralash musobaqalari o‘tkazildi.
Qiziqarli va do‘stona o‘tgan musobaqalarda o’qituvchilar R.Sarsenbayeva, L.Sabirova, S.To‘laganova, S.Abdulxalilova, Z.Saidaxmedova, N.Samadovalar faol ishtirok etdilar va respublika miqyosidagi ayollar sport festivalida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritdilar. Endi ular joriy yilning 27-fevral kuni bo‘lib o‘tadigan sport festivalida vazirlik sharafini himoya qiladilar. Respublika musobaqalarida sportchi ayollarimizga omad va g‘alabalar tilab qolamiz.

Women of the institute won a ticket to the women's sports festival “Sport is a source of beauty and health”
On February 13, 2020, the intercollegiate Sports Complex hosted qualifying competitions in chess, table tennis, badminton, gymnastics and swimming among women working in the higher education system, the winners of which will make up the team of the Ministry of Higher Education and will participate on February 27 this year at the sports festival for women “Sport – source of beauty and health. ”
In the qualifying rounds organized by the Ministry of Higher and Secondary Special Education, teachers of our institute R.Sarsenbayeva, L.Sabirova, S.Tulyaganova, S.Abdulxalilova, Z.Saidaxmedova and N.Samadova worthily performed in chess, tennis and badminton and won a ticket to the republican sports festival, where they will defend the honor of the Ministry of Higher Education among other ministries and departments of the republic. We wish our sportswomen good luck and victories in the republican competitions.