“Sport – nafislik va salomatlik manbai” ayollar sport festivali
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi tomonidan tizimdagi oliy ta’lim muassasalarida faoliyat yuritayotgan ayol pedagog xodimlar tarkibidan sportning shaxmat, stol tennisi, badminton, suzish, gimnastika turlari bo‘yicha o‘zining sport komandasini shakllantirish va respublikaning turli vazirlik, idora va tashkilotlarida faoliyat yuritayotgan xotin-qizlar o‘rtasida “Sport – nafislik va salomatlik manbai” shiori ostida ayollar sport festivalida ishtirok etish maqsadida 2020-yil 13-fevral kuni Toshkent moliya institutiga qarashli Sport majmuasida saralash musobaqalari o‘tkazildi.
Qiziqarli va do‘stona o‘tgan musobaqalarda o’qituvchilar R.Sarsenbayeva, L.Sabirova, S.To‘laganova, S.Abdulxalilova, Z.Saidaxmedova, N.Samadovalar faol ishtirok etdilar va respublika miqyosidagi ayollar sport festivalida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritdilar. Endi ular joriy yilning 27-fevral kuni bo‘lib o‘tadigan sport festivalida vazirlik sharafini himoya qiladilar. Respublika musobaqalarida sportchi ayollarimizga omad va g‘alabalar tilab qolamiz.

Женщины института завоевали путёвку на спортивный фестиваль женщин “Спорт – источник красоты и здоровья”
13 февраля 2020 года в межвузовском Спортивном комплексе прошли отборочные соревнования по шахматам, настольному теннису, бадминтону, гимнастике и плаванию среди женщин, работающих в системе высшего образования, победители которых составят команду минвуза и будут участвовать 27 февраля текущего года на спортивном фестивале женщин “Спорт – источник красоты и здоровья”.
В отборочных турах, организованных Министерством высшего и среднего специального образования, преподаватели нашего института Р.Сарсенбаева, Л.Сабирова, С.Абдулхалилова, З.Саидахмедова, С.Туляганова достойно выступили по шахматам, теннису и бадминтону и завоевали путёвку на республиканский спортивный фестиваль, где они в составе сборной команды будут защищать честь Минвуза среди других министерств и ведомств республики. Желаем нашим спортсменкам удачи и побед в республиканских соревнованиях.