“Biz korrupsiyaga qarshimiz” mavzusida tyutorlar bilan ochiq muloqot tashkil etildi
Mazkur uchrashuvda Oʻzbekiston Respublikasi Bosh Prokuratura huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti “Axborot-tahlil” boʻlimi bosh inspektori Zafarjon Faxriddinov, Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish boʻlimi boshlig’i Darvishov Sardor Rustamovich, Talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtiruvchi boʻlimi boshligʻi Ochilov Bobur Baxtiyorovich hamda Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat boʻlimi xodimi O'ktam Jo'rayevlar ishtirok etishdi.
Shuningdek, ochiq muloqotda soha vakillari tomonidan institut tyutorlarining talaba-yoshlar bilan ishlash jarayonida ular bilan olib borilayotgan ma’naviy-marifiy ishlar samaradorligini oshirish, talabalar o‘rtasida korrupsiyaga qarshi kurash va uning oldini olish boʻyicha huquqiy targʻibotlarni amalga oshirish belgilab olindi.
Bu kabi ochiq muloqotlarni tashkil etish orqali institut tyutorlarining faoliyat samaradorligini oshirish, shuningdek, talaba-yoshlar o‘rtasida huquqbuzarlik va jinoyatchilikni oldini olish hamda yoshlar bilan yaqindan muloqot olib brogan holda, turli axborot xurujlaridan asrashi ko‘zda tutilgan.

Открытый диалог с тьюторами ТФИ «Мы против коррупции»
В целях обеспечения выполнения ряда задач Постановления Президента Республики Узбекистан от 26 марта 2021 года «О мерах по коренному совершенствованию системы духовно-просветительской работы» ПП №-5040, 23 ноября 2022 года состоялся открытый диалог тьюторов Ташкентского финансового института с представителями Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан на тему «Мы против коррупции».
На данном мероприятии приняли участие - главный инспектор Информационно-аналитического отдела Управления по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан З.Фахриддинов, начальник Управления системы «Комплаенс-контроль» по борьбе с коррупцией С.Р.Дарвишов, начальник координационного отдела Б.Б.Очилов, а также сотрудник отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения О.Джураев.
В ходе открытого диалога состоялась беседа по повышению эффективности духовно-просветительской работы тьюторов Ташкентского финансового института, проведение правовых акций по борьбе с коррупцией и ее предупреждению среди студентов.
Организация «Открытых диалогов» способствует повышению эффективности работы преподавателей института, а также предотвращению правонарушений и преступлений среди студентов и молодежи, защиту от различных информационных «атак».