“Barqaror universitetlar innovatsiyasi, ta’siri va kelajak yo‘nalishlari” mavzusida nufuzli ikkinchi xalqaro iqtidorli talabalar forumi bo‘lib o‘tmoqda
Ayni kunlarda Buxoro shahrida O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Buxoro davlat universiteti hamda GreenMetric Jahon universitetlari reytingi agentligi tomonidan “Barqaror universitetlar innovatsiyasi, ta’siri va kelajak yo‘nalishlari” mavzusida nufuzli ikkinchi xalqaro iqtidorli talabalar forumi bo‘lib o‘tmoqda.
Forumda UI GreenMetric Jahon universitetlari reytingi agentligi raisi Prof. Riri Fitri Sari, Indoneziyaning O‘zbekistondagi elchisi H.E. Prof. Dr. H. Sunaryo Kartadinata, Xalqaro qishloq xo‘jaligi universiteti prorektori Dr. Slawomir Wroblewski, shuningdek, Indoneziya, Ekvador, Saudiya Arabistoni, Pokistondan va boshqa 10 dan ortiq davlatlardan spikerlar, iqtidorli talabalar tashrif buyurgan.
Forumning 2-kunida institutimizning talabalari o‘zining loyiha va g‘oyalari bilan faol ishtirok etishdi, xususan, Xodjaraxmanova Nazira va Yaxshiliqov Javlon o‘zining "AI Tree counter" loyihasini butun jahon ommasiga taqdim etdilar va ushbu loyiha ekspertlar tomonidan e’tirof etildi.

В Бухаре проходит второй международный форум одаренных студентов,
В Бухаре проходит второй международный форум одаренных студентов, организованный Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, Бухарским государственным университетом и Мировым рейтинговым агентством университетов UI GreenMetric.
Мероприятие было посвящено теме "Инновации, влияние и будущие направления устойчивого развития университетов". На форуме выступили профессор и председатель Мирового рейтингового агентства университетов UI GreenMetric, Рири Фитри, посол Индонезии в Узбекистане профессор Доктор Х. Сунарё Картадината и проректор Международного сельскохозяйственного университета доктор Славомир Вроблевский. Также спикеры из Индонезии, Эквадора, Саудовской Аравии, Пакистана и более 10 стран поделились своим опытом.
На второй день форума студенты нашего института приняли активное участие в дискуссионных панелях и представили свой проект. А именно, Ходжарахманова Назира и Якшилликов Джавлон презентовали проект "AI Tree Counter", который был высоко оценен экспертами и получил несомненное признание в мировом сообществе.