“Oʻzbekistondagi AES loyihasi moliyaviy jihatlari” mavzusida master-klass oʻtkazildi
2023-yil 26-dekabr kuni Toshkent moliya instituti “Baholash ishi va investitsiyalar” kafedrasi professor-oʻqituvchilari uchun Bank-moliya akademiyasi “Investitsiyalar va moliya bozori” kafedrasi mudiri, i.f.d., prof. S.E.Elmirzayev tomonidan “Oʻzbekistondagi AES loyihasi moliyaviy jihatlari” mavzusida master-klass oʻtkazildi.
Iqtisodchi-olim S.E.Elmirzayev oʻz chiqishida mamlakatimizda AES qurish zarurati, uning ijobiy va salbiy jihatlari, loyihani moliyalashtirishning ehtimoliy manbalari, qarz mablagʻlari hisobiga loyihani moliyalashtirish imkoniyatlari va loyihaning moliyaviy-iqtisodiy samaradorligi toʻgʻrisida oʻz fikr-mulohazalarini bildirib oʻtdi.
Master-klass davomida S.E.Elmirzayev kafedra professor-oʻqituvchilarining mavzuga oid bergan savollariga atroflicha javob berdi. Tadbir ishtirokchilari bu kabi master-klasslarning oʻtkazilishi nazariya bilan amaliyot integratsiyasini taʼminlashga xizmat qilishini qayd etishdi.

A MASTER CLASS WAS HELD ON "FINANCIAL ASPECTS OF THE NUCLEAR POWER PLANT PROJECT IN UZBEKISTAN”
On December 25, 2023, with the participation of professors and teachers of the Department of Valuation and Investments of the Tashkent Institute of Finance, a master class was conducted by the head of the Department of Investments and Financial Market of the Academy of Banking and Finance, Doctor of Economics, Professor S.E.Elmirzaev on the topic "Financial aspects of the nuclear power plant project in Uzbekistan".
In his speech, the S.E.Elmirzaev expressed his thoughts on the need to build a nuclear power plant in our country, its pros and cons, possible sources of financing for the project, the possibilities of financing the project with borrowed funds and the financial and economic efficiency of the project.
During the master class S.E.Elmirzaev gave detailed answers to questions from professors and teachers of the department on this topic. Participants of the event noted that holding such master classes serves to ensure the integration of theory and practice.