“Oʻzbekistondagi AES loyihasi moliyaviy jihatlari” mavzusida master-klass oʻtkazildi
2023-yil 26-dekabr kuni Toshkent moliya instituti “Baholash ishi va investitsiyalar” kafedrasi professor-oʻqituvchilari uchun Bank-moliya akademiyasi “Investitsiyalar va moliya bozori” kafedrasi mudiri, i.f.d., prof. S.E.Elmirzayev tomonidan “Oʻzbekistondagi AES loyihasi moliyaviy jihatlari” mavzusida master-klass oʻtkazildi.
Iqtisodchi-olim S.E.Elmirzayev oʻz chiqishida mamlakatimizda AES qurish zarurati, uning ijobiy va salbiy jihatlari, loyihani moliyalashtirishning ehtimoliy manbalari, qarz mablagʻlari hisobiga loyihani moliyalashtirish imkoniyatlari va loyihaning moliyaviy-iqtisodiy samaradorligi toʻgʻrisida oʻz fikr-mulohazalarini bildirib oʻtdi.
Master-klass davomida S.E.Elmirzayev kafedra professor-oʻqituvchilarining mavzuga oid bergan savollariga atroflicha javob berdi. Tadbir ishtirokchilari bu kabi master-klasslarning oʻtkazilishi nazariya bilan amaliyot integratsiyasini taʼminlashga xizmat qilishini qayd etishdi.

ПРОВЕДЕН МАСТЕР-КЛАСС НА ТЕМУ "ФИНАНСОВЫЕ АСПЕКТЫ ПРОЕКТА АЭС В УЗБЕКИСТАНЕ"
25 декабря 2023 года при участии профессоров и преподавателей кафедры «Оценочное дело и инвестиции» Ташкентского финансового института был проведён мастер-класс заведующий кафедры "Инвестиции и финансовый рынок" Банковско-финансовой академии, д.э.н., проф. Элмирзаев С.Э. на тему “Финансовые аспекты проекта АЭС в Узбекистане".
В своём выступлении Элмирзаев С.Э. высказал о необходимости строительства АЭС в стране, ее плюсах и минусах, возможных источниках финансирования проекта, возможностях финансирования проекта за счёт заемных средств и финансово-экономической эффективности проекта.
В ходе мастер-класса Элмирзаев С.Э. дал подробные ответы на вопросы, заданные профессорами и преподавателями кафедры по теме. Участники мероприятия отметили, что проведение подобных мастер-классов служит обеспечению интеграции теории и практики.