“Investitsiya loyihalarini moliyalashtirish manbalari tahlili” mavzusida mahorat darsi o‘tkazildi
2024-yil 5-yanvar kuni Toshkent moliya instituti “Baholash ishi va investitsiyalar” kafedrasi professor-o‘qituvchilari ishtirokida  kafedra katta o‘qituvchisi N.Xanova tomonidan “Investitsiya loyihalarini moliyalashtirish manbalari tahlili” mavzusida mahorat darsi o‘tkazildi.
Mahorat darsida N.Xanova tomonidan investitsiya loyihalarining samaradorligini baholashda pul oqimlari va diskont stavkasini shakllantirish bo‘yicha ma’lumotlar amaliy misollar asosida ko‘rsatib berildi.
Mahorat darsi davomida N.Xanova kafedra professor-o‘qituvchilari tomonidan mavzuga oid berilgan savollarga atroflicha javob berdi. Tadbir ishtirokchilari bu kabi master-klasslarning ko‘proq o‘tkazilishi ta’lim sifati oshishiga xizmat qilishini ta’kidladilar.

ПРОВЕДЕН МАСТЕР-КЛАСС НА ТЕМУ «АНАЛИЗ ИСТОЧНИКОВ ФИНАНСИРОВАНИЯ ИНВЕСТИЦИОННЫХ ПРОЕКТОВ»
5 января 2024 года при участии профессоров и преподавателей кафедры «Оценочное дело и инвестиции» Ташкентского финансового института состоялся мастер-класс старшего преподавателя кафедры Хановой Н. на тему «Анализ источников финансирования инвестиционных проектов».
На мастер-классе Н.Ханова представила информацию по формированию денежных потоков и ставки дисконтирования при оценке эффективности инвестиционных проектов на практических примерах.
В ходе мастер-класса Н.Ханова дала подробные ответы на вопросы профессоров и преподавателей кафедры. Участники мероприятия отметили, что больше таких мастер-классов послужит повышению качества образования.