“Davlat tashkilotlarida korrupsiyaga qarshi kurashish (komplaens) tizimini tashkil qilish yo‘llari” mavzusida master-klass bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 27-dekabr kuni Iqtisodiyot fakulteti “Iqtisodiy xavfsizlik” kafedrasi professor-o‘qituvchilariga O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki Yuridik departament Bosh Yuriskonsulti Sultanov Abrorbek Umarali o‘g‘li tomonidan “Davlat tashkilotlarida korrupsiyaga qarshi kurashish (komplaens) tizimini tashkil qilish yo‘llari” mavzusida master-klass bo‘lib o‘tdi.
Master-klassning asosiy maqsadi nazariy jihatdan olingan bilim va ko‘nikmalarni amaliyotda qo‘llashdir.

Проведен мастер-класс на тему “Пути организации системы противодействия коррупции (комплаенс) в государственных организациях”
27 декабря текущего года профессорско-преподавательскому составу кафедры “Экономическая безопасность” факультета “Экономика” главным юрисконсультом юридического департамента Центрального банка Республики Узбекистан Султановым Аброрбеком Умарали угли был проведен мастер-класс на тему "Пути организации системы противодействия коррупции (комплаенс) в государственных организациях".
Основная цель мастер-класса была посвящена применению полученных теоретических знаний и умению использования их на практике.