“Oliy taʼlim muassasalarida yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha ustuvor vazifalar” mavzusidagi oʻquv-seminari boʻlib oʻtdi
Joriy yilning 24-27 may kunlari Toshkent viloyatining Boʻstonliq tumanida joylashgan “Yoshlar oromgohi”da  “Oliy taʼlim muassasalarida yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha ustuvor vazifalar” mavzusidagi oʻquv-seminari boʻlib oʻtdi.
Seminarda respublikamizdagi 200 dan ortiq davlat, nodavlat va xorijiy Oliy taʼlim muassasalarida yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektorlari, xususan, Toshkent moliya instituti yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori Komila Karimova ham ishtirok etdi.

A training-seminar was organized on the topic "Priority tasks on youth issues and spiritual-educational work in higher educational institutions"
On May 24-27, 2023 a training-seminar was organized on the topic "Priority tasks on youth issues and spiritual-educational work in higher educational institutions" in "Youth camp" located in Bostonliq district of Tashkent region.
The first vice-rectors for youth issues and spiritual-educational affairs of more than 200 state, non-state and foreign higher education institutions in our republic took part in the training, in particular, Komila Karimova, the first vice-rector for youth issues and spiritual-educational affairs of the Tashkent Institute of Finance.