“Oliy taʼlim muassasalarida yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha ustuvor vazifalar” mavzusidagi oʻquv-seminari boʻlib oʻtdi
Joriy yilning 24-27 may kunlari Toshkent viloyatining Boʻstonliq tumanida joylashgan “Yoshlar oromgohi”da  “Oliy taʼlim muassasalarida yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha ustuvor vazifalar” mavzusidagi oʻquv-seminari boʻlib oʻtdi.
Seminarda respublikamizdagi 200 dan ortiq davlat, nodavlat va xorijiy Oliy taʼlim muassasalarida yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektorlari, xususan, Toshkent moliya instituti yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori Komila Karimova ham ishtirok etdi.

Семинар - тренинг «Приоритетные задачи воспитания молодежи и духовно-просветительская работа в высших учебных заведениях»
24-27 мая текущего года в Бостанлыкском районе Ташкентской области в «Доме Отдыха молодежи» был организован семинар- тренинг «Приоритетные задачи воспитания молодежи и духовно-просветительская работа в высших учебных заведениях».
На семинаре- тренинге приняли участие Первые проректоры по работе с молодежью и духовно-просветительской работе из более чем 200 государственных, негосударственных и зарубежных вузов нашей республики, в том числе и Первый проректор по работе с молодежью и духовно- просветительской работе Ташкентского финансового института- к.э.н., доцент К.Д. Каримова.