Texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilar uchun suhbat jarayoni davom etmoqda
Xabar qilganimizdek, joriy yilning 10-avgustidan texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni 2022/2023 oʻquv yilida Toshkent moliya institutining bakalavriat taʼlim yoʻnalishlarining 2-bosqichiga oʻqishga qabul qilish uchun suhbat jarayoni boʻlib oʻtmoqda.
Bugun, 16-avgust kuni ham Toshkent moliya institutida “Buxgalteriya hisobi va audit” (tarmoqlar boʻyicha) taʼlim yoʻnalishi boʻyicha navbatdagi suhbat jarayoni boʻlib oʻtdi.
Taʼkidlash joizki, mazkur jarayonni shaffof, xolis oʻtkazish maqsadida institutda toʻgʻridan-toʻgʻri jonli translyatsiya qilinib, texnikum bitiruvchilarining ota-onalar va yaqinlari bevosita kuzatib borish imkoniyati yaratilgan.
Texnikum bitiruvchilarining natijalari shu kunning oʻzida, suhbat jarayoni yakunlangandan eʼlon qilinmoqda. Texnikum bitiruvchilarining ota-onalar va yaqinlari tomonidan suhbat jarayoni adolatli, shaffof oʻtkazilayotganligi eʼtirof etildi.

The interview process for graduates who have successfully completed technical schools is ongoing
As we reported, from August 10 of this year, an interview process has started for the admission of graduates who have successfully completed technical schools to the 2nd stage of undergraduate education at Tashkent Institute of Finance in the 2022/2023 academic year.
Today, on August 16, another interview process is being held at Tashkent Institute of Finance in educational direction "Accounting and Auditing" (by branches). It should be noted that in order to conduct this process transparently and impartially, a live broadcast is made at the institute, and the parents and relatives of the graduates of the technical school have the opportunity to follow it directly.
The results of technical school graduates are announced on the same day, after the interview process is over. The parents and relatives of the technical school graduates acknowledged that the interview process is fair and transparent. Familiarize yourself with the schedule of the interview process: http://qabul.tfi.uz/?p=237 We remind you that the interview process will continue until August 19.