Institut vakillari “WORLD EDU -2023” xalqaro koʻrgazmasida ishtirok etishdi
“Insonga eʼtibor va sifatli taʼlim yili” dasturi doirasida  joriy yilning 11-12-may kunlari Samarqand viloyatining Jomboy tumanida “WORLD EDU - 2023” xalqaro koʻrgazmasi oʻtkazildi.
Xalqaro koʻrgazmada Toshkent moliya instituti jamoasi ham oʻz stendlari bilan faol ishtirok etdi. Institut jamoasi ishtirokchilarga institutga taʼlim olishga yaratilgan sharoit, mavjud imkoniyatlar, institut talabalarining erishilgan yutuqlari, moddiy-texnika baza, mavjud bakalavriat taʼlim yoʻnalishlari va magistratura mutaxassisliklari boʻyicha maʼlumotlar berildi. Shuningdek, koʻrgazmada ishtirok etgan oliy taʼlim tashkilotlari vakillari bilan muloqot qilinib, nashr etilgan darslik, oʻquv qoʻllanma va monografiyalar taqdimoti oʻtkazildi.
Yoshlarni qiziqqan sohalar va kasbiy  rivojlanish yoʻnalishini tanlash imkoniyatlari borasida koʻrsatmalar berildi.
Koʻrgazma yakunida 70 dan ortiq Oliy taʼlim muassasalari oʻrtasida Toshkent moliya instituti jamoasiga “Eng faol qatnashuvchi” nominatsiya boʻyicha tashakkurnoma taqdim etildi.

Представители института приняли участие в международной выставке «WORLD EDU-2023».
В рамках программы «Год заботы о человеке и качественного образования» 11-12 мая текущего года в Жомбойском районе Самаркандской области  была проведена  международная выставка « WORLD EDU -2023».
Представители Ташкентского финансового института приняли активное участие в международной выставке со своими стендами. Коллектив института предоставил участникам информацию об условиях, созданных для обучения в институте, имеющихся возможностях, достижениях студентов института, материально-технической базе, имеющихся курсах обучения бакалавриата и магистратуры. Также было проведено общение с представителями организаций высшего образования, участвующих в выставке, и представлены изданные учебники, учебные пособия и монографии.
Во время общения с посетителями выставки были даны рекомендации по возможностям выбора интересующих молодежь сфер и направления профессионального развития.
По итогам выставки среди более чем 70 высших учебных заведений коллектив Ташкентского финансового института был награжден благодарственным письмом в номинации «Самый активный участник».