“Binary Graduate School” qo‘shma fakultetinining rasmiy ochilish marosimi
2019-yil 26-mart kuni Toshkent moliya instituti va Malayziyaning Bayneriy universiteti (Binary University of Management & Entrepreneurship) o‘rtasida tashkil etilgan “Binary Graduate School” qo‘shma fakultetinining rasmiy ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Ochilish marosimida O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi rahbar-xodimlari, Innovatsion rivojlanish vazirining o‘rinbosari, Malayziyaning O‘zbekistondagi elchisi Hendy Assan va Malayziyaning Bayneriy universiteti prezidenti Tan Sri Dato professor Jozef Adaikalam, universitet rektori professor Sulochana Nair va xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Gilbert Alvin hamda Toshkent shahridagi oliy ta’lim muassasalari rektorlari ishtirok etdilar.
Mazkur qo‘shma fakultetda 2019/2020 o‘quv yilidan boshlab Master of Business administration (MBA), MSc in Accounting & Finance (by research), MSc in Information Technology Management kabi ta’lim mutaxassisliklari bo‘yicha kadrlar tayyorlash belgilab olingan.
O‘qishga qabul magistrantlarga 1+1 dasturi yoki dastur davomida istalgan 1 semestrni Malayziyada tahsil olish imkoniyatlari yaratiladi. Mazkur qo‘shma fakultet bitiruvchilariga ikki tomonlama diplom berish amaliyoti joriy etiladi.

Церемония открытия совместного факультета “Binary Graduate School”
26 марта 2019 года состоялась церемония открытия совместного факультета “Binary Graduate School” между Ташкентским финансовым институтом и Университетом Бинари Малайзии (Binary University of Management & Entrepreneurship). На данном мероприятии присутствовали члены Министерства высшего и средне-специального образования Республики Узбекистан, заместитель министра Инновационного развития, посол Малайзии в Узбекистане Hendy Assan и президент Малайзийского университета Тан Сри Дато профессор Жозеф Адаикалам, ректор университета профессор Сулочана Наир и начальник международного отдела Гилберт Алвин, а так же ректора ВУЗов Ташкента.
В данном факультете предусмотрена подготовка кадров по направлениям Master of Business Administration (MBA), MSc in Accounting and Finance (by research), MSc in Information Technology Management начиная с 2019/2020 учебного года.
Для студентов факультета предусмотрена программа 1+1 или обучение одного из семестров в Малайзии. Выпускники факультета получат двойной диплом котирующийся во всем мире.