TA’LIM SIFATINI OSHIRISH YO’LIDAGI XALQARO HAMKORLIK
2020-yil 27-may kuni Toshkent moliya instituti “Davlatiy moliya” kafedrasi xalqaro hamkorlik faoliyati doirasida Qozog‘istonning Qarag‘anda davlat iqtisodiyot universiteti bilan hamkorlikda “Moliyaning dolzarb masalalari” mavzusida videokonferensiya bo‘lib o‘tdi, unda zamonaviy moliyaning holati bilan bir qatorda, oliy ta’lim muassasalari o‘rtasidagi kelajakdagi xalqaro hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Konferensiyada Iqtisodiyot fakulteti dekani, akademik E.A.Buketov nomidagi Qarag‘anda davlat universiteti Yoshlar tadbirkorligi markazi rahbari, i.f.n., professor Xusainova Jibek Seitovna, ilmiy-innovatsion ishlar bo‘yicha dekan muovini Jartay Zanibek Maratovich, "Moliya" kafedrasi mudiri Akbayev Erbulsin Tursunovich ishtirok etdilar va pandemiya sharoitida ta’lim sohasidagi xalqaro hamkorlik bo‘yicha o‘z takliflari bilan o‘rtoqlashdilar. Toshkent moliya instituti tomonidan konferensiyada “Davlatiy moliya” kafedrasi mudiri, i.f.d., professor T.S.Malikov va kafedra o‘qituvchilari ishtirok etdilar.
Konferensiya natijalariga ko‘ra, ma’ruzachilar bilan kadrlar almashish dasturlarini amalga oshirish, akademik harakatchanlikni ta’minlash, qo‘shma xalqaro loyihalarda ishtirok etish, xalqaro konferensiyalarni tashkil etish, hamkorlikda o‘quv adabiyotlarini nashr etish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.

МЕЖДУНАРОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО – ВО ИМЯ УЛУЧШЕНИЯ КАЧЕСТВА ОБРАЗОВАНИЯ
27 мая 2020 года в рамках международного сотрудничества кафедры “Государственные финансы» Ташкентского финансового института совместно с Карагандинским государственным экономическим университетом Казахстана состоялась видеоконференция на тему «Актуальные вопросы финансов», на которой наряду с вопросами состояния современных финансов, обсуждались вопросы дальнейшего международного сотрудничества между вузами.
На конференции участвовали и поделились своими предложениями о международном сотрудничестве в сфере образования в условиях пандемии декан экономического факультета, руководитель Центра молодежного предпринимательства Карагандинского государственного университета имени академика Е.А.Букетова, кандидат экономических наук, профессор Хусаинова Жибек Сеитовна, заместитель декана по научной инновационной деятельности факультета Жартай Жанибек Маратович, заведующий кафедрой «Финансы» Акбаев Ербульсин Турсунович. Со стороны Ташкентского финансового института на конференции участвовали заведующий кафедрой «Государственные финансы» д.э.н., проф. Т.С.Маликов, преподаватели кафедры. По результатам конференции была достигнута договорённость о сотрудничестве, предусматривающее реализацию гостевых программ лекторов, обеспечение академической мобильности, участие в совместных международных проектах, организацию международных конференций, совместное издание учебной литературы.