“Yong‘in xavfsizligi oyligi” dorasida profilaktik tadbir
Toshkent moliya instituti Bank ishi fakultetida Toshkent shahar Yong‘in xavfsizligi bosh boshqarmasi Yunusobod tuman bo‘limi bilan hamkorlikda “Yong‘in xavfsizligi oyligi” dorasida profilaktik tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirga Toshkent shahar Yong‘in xavfsizligi bosh boshqarmasi Yunusobod tumani boshlig‘ining o‘rinbosari podpolkovnik B.S.Samigov, institut murabbiylar kengashi raisi U.Rajabov, institut mehnat va fuqaro muxofazasi bo‘lim boshlig‘i M.Yuldasheva hamda Bank ishi fakulteti dekani R.Saidov va Bank ishi fakulteti murabbiylari va talabalari ishtirok etishdi.
Tadbirdan ko‘zlangan asosiy maqsad talabalarni “Yong‘in xavfsizligi oyligi” tadbirlarida faol ishtirok etishga undash, shuningdek yong‘in xavfsizligi qoidalariga har doim amal qilishlari lozimligini tushuntirishga qaratildi.

Профилактическое мероприятие в рамках Месяца пожарной безопасности
Банковский факультет Ташкентского финансового института совместно с Юнусабадским районным отделом пожарной безопасности города Ташкента провел профилактическое мероприятие в рамках Месяца пожарной безопасности.
В мероприятии приняли участие заместитель начальника Юнусабадского районного отдела пожарной безопасности г. Ташкента, подполковник Самигов, председатель совета руководителей института У.Раджабов, начальник отдела труда и гражданской защиты М.Юлдашева, декан банковского факультета Р.Саидов и студенты банковского факультета.
Основная цель мероприятия заключалась в том, чтобы побудить студентов активно участвовать в мероприятиях Месяца пожарной безопасности и объяснить, что они всегда должны соблюдать правила пожарной безопасности.