“KAFOLAT SUG‘URTA KOMPANIYaSI” AJ da sayyor dars
2019-2020 o‘quv yilining o‘quv rejasiga asosan “Hayot sug‘urtasi” fani doirasida “Sug‘urta va pensiya ishi” kafedrasi o‘qituvchilari U.Maksudova va F.Hamrayevalar “Kafolat sug‘urta kompaniyasi” AJda “Soliqlar va sug‘urta” fakultetining uchinchi bosqich SS-70 guruhi talabalari bilan birgalikda sayyor dars tashkil etdilar.
Tashrif davomida talabalar “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan 2019 yil 2 avgustda qabul qilingan PQ-4412-sonli “O‘zbekiston Respublikasining sug‘urta bozorini isloh qilish va uning jadal rivojlanishini ta’minlash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qaror hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 13 avgustdagi “Xususiy mulkni himoya qilish va mulkdorlar huquqlarining kafolatlarini kuchaytirish, tadbirkorlik sub’ektlarining moliyaviy resurslar va ishlab chiqarish infratuzilmasidan foydalanish imkoniyatlarini kengaytirish to‘g‘risida”gi PF-5780-sonli Farmoni ijrosi yuzasidan o‘tkazilgan matbuot anjumaniga guvoh bo‘ldilar.
Kafolat sug‘urta kompaniyasi faoliyati va sug‘urta bozorining bugungi holati hamda kompaniyaning sug‘urta bozoridagi o‘rni va mavqei haqida kompaniyaning boshqaruv raisi Saidolim Nasretdinov anjuman qatnashchilariga tushuntirish berdi.

Students of the third group SS-70 of "Taxes and Insurance" faculty visited "KAFOLAT INSURANCE COMPANY" according to the plan "PQ-4412 adopted by the President of the Republic of Uzbekistan on August 2, 2019 Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated August 13, 2019 "On measures to reform and accelerate the development of the insurance market of the Republic of Uzbekistan" the press-conference on the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan № PF-5780 “On strengthening the rights of entrepreneurs, increasing access of entrepreneurs to financial resources and production infrastructure” was hold. The opening speech was opened by the Chairman of the Board of the Company Saidolim Nasretdinov.
The lecture was delivered by the director of insurance in the company Sharobiddinov Akramjon Goibbaevich, First of all, he told about  the company's activities and the current state of the insurance market as well as its role and position in the insurance market. He then presented a presentation on the insurance system of the developed countries.