“Konstitutsiya va ma’naviy hayot” mavzusida davra suhbati
Talaba-yoshlarning huquqiy savodxonligi va madaniyatini oshirish hamda 8-dekabr – Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 27 yilligi munosabati bilan 6-dekabr kuni 3-sonli TTJ da “Oʻzbek va Xorijiy tillar” kafedrasi proffessor-oʻqituvchilari tomonidan “Konstitutsiya va ma’naviy hayot” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbir davomida kafedra professor-o’qituvchilari davlatimiz konstitutsiyasi xalqimizning milliy manfaatlarini, tinch va osuda hayotini ta’minlash, mamlakatimizning xalqaro miqyosdagi obroʻ-e’tiborini yuksaltirishning mustahkam poydevori boʻlib kelayotganligi, bosh qomus bizni oʻz taqdirimizni oʻzimiz belgilash huquqiga ega boʻlgan holda avlodlarga ibrat va namuna boʻladigan buyuk ishlarni amalga oshirishga imkon berayotgan buyuk kuch ekanligini ta’kidlab, oʻtirganlarni bayram bilan qutladilar.

Discussion on the topic “Constitution and spiritual education”
In honor of the twenty-seventh anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan and increasing legal literacy, on December 6, a discussion on the topic “Constitution and spiritual education” was held by the teaching staff of the department “Uzbek and foreign languages” at students hostel №3.
M.Bozorova and R.Azimbaev opened the conversation and noted that the independence of our state is a solid foundation for safeguarding national interests, peaceful life of our people, enhancing the international authority of our country and independence gives us an excellent role model for generations.
After that, the teachers of the department Sh.Hamraeva, T.Islamova, N.Bobojonova and Z.Akhmedova made a speech and congratulated everyone with Constitution Day.