“Konstitutsiya va ma’naviy hayot” mavzusida davra suhbati
Talaba-yoshlarning huquqiy savodxonligi va madaniyatini oshirish hamda 8-dekabr – Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 27 yilligi munosabati bilan 6-dekabr kuni 3-sonli TTJ da “Oʻzbek va Xorijiy tillar” kafedrasi proffessor-oʻqituvchilari tomonidan “Konstitutsiya va ma’naviy hayot” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbir davomida kafedra professor-o’qituvchilari davlatimiz konstitutsiyasi xalqimizning milliy manfaatlarini, tinch va osuda hayotini ta’minlash, mamlakatimizning xalqaro miqyosdagi obroʻ-e’tiborini yuksaltirishning mustahkam poydevori boʻlib kelayotganligi, bosh qomus bizni oʻz taqdirimizni oʻzimiz belgilash huquqiga ega boʻlgan holda avlodlarga ibrat va namuna boʻladigan buyuk ishlarni amalga oshirishga imkon berayotgan buyuk kuch ekanligini ta’kidlab, oʻtirganlarni bayram bilan qutladilar.

Беседа на тему «Конституция и духовное просвещение»
В честь двадцать седьмой годовщины принятия Конституции Республики Узбекистан и повышения правовой грамотности и культуры студентов 6 декабря в рамках недели кафедры педагогические кадры кафедры «Узбекский и иностранные языки» провели беседу на тему «Конституция и духовное просвещение», организованное в общежитии №3.
Со вступительным словом выступили М. Бозорова и Р. Азимбаева, в котором они отметили, что независимость нашего государства является прочной основой для обеспечения национальных интересов, мирной жизни нашего народа, повышения международного авторитета нашей страны, а независимость дает нам отличный пример для подражания для поколений.
После этого преподаватели кафедры Ш.Хамраева Т.Исламова, Н.Бободжонова и З.Ахмедова выступили с речью и поздравили всех с Днем Конституции.