2023-yil 26-dekabr kuni Toshkent moliya instituti “Byudjet hisobi va g‘aznachilik ishi”, “Buxgalteriya hisobi”, “Audit” va “Iqtisodiy tahlil” kafedralari professor-o‘qituvchilari ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Adminstratsiyasi Audit va moliyaviy nazorat sho‘basi yetakchi mutaxassisi Axmedov Otajon Maxamatovich tomonidan “Byudjet tashkilotlarida qurilish-ta’mirlash xarajatlari auditini takomillashtirish” mavzusida master-klass o‘tkazildi.
Soha mutaxassisi tomonidan mamlakatimizda byudjet tashkilotlarida qurilish-ta’mirlash xarajatlari auditi, uning rivojlanish bosqichlari, raqamli texnologiyalarni qo‘llash bilan bog‘liq o‘zgarishlar keng muhokama qilindi. Byudjet tashkilotlarida qurilish-ta’mirlash xarajatlari auditi bilan bog‘liq muammolar va ularning yechimi  to‘g‘risida atroflicha to‘xtalib o‘tildi.
Master-klass davomida O.Axmedov professor-o‘qituvchilar tomonidan mavzuga oid berilgan savollarga batafsil javob berdi. Tadbir ishtirokchilari bu kabi master-klasslarning o‘tkazilishi nazariya bilan amaliyot integratsiyasini ta’minlashga xizmat qilishini qayd etishdi.

Мастер-класс на тему “Совершенствование аудита затрат на ремонт здания в бюджетных организациях”
26 декабря 2023 года с участием профессорско-преподавательского состава кафедр “Бюджетный учет и казначейское дело”, “Бухгалтерский учет”, “Аудит” и “Экономический анализ” Ташкентского финансового института с ведущим специалистом отдела аудита и финансового контроля Администрации Президента Республики Узбекистан, Ахмедовым Отажоном Махаматовичем был проведен мастер-класс на тему “Совершенствование аудита затрат на ремонт здания в бюджетных организациях”.
Специалистом отрасли широко обсуждался аудит затрат на ремонт здания в бюджетных организациях нашей страны, этапы его развития, изменения, связанные с применением цифровых технологий. Подробно остановились на проблемах, связанных с аудитом затрат на ремонт здания в бюджетных организациях, и их решении.
Во время мастер-класса О.Ахмедов подробно ответил на вопросы, заданные ему преподавателями по теме. Участники мероприятия отметили, что проведение подобных мастер-классов способствует интеграции теории и практики.