Vakillarimiz "O‘zbek nashrlarini xalqaro axborot portallari va maʼlumotlar bazalariga kiritish istiqbollari va usullari" mavzusidagi Xalqaro ilmiy­-uslubiy seminarda ishtirok etishdi
Joriy yil 29 avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligida “U-Press” kompaniyasi tomonidan "O‘zbek nashrlarini xalqaro axborot portallari va maʼlumotlar bazalariga kiritish istiqbollari va usullari" mavzusidagi Xalqaro ilmiy­-uslubiy seminar bo‘lib o‘tdi.
Ilmiy-uslubiy seminarda institutimizning Ilmiy-tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy-pedagog kadrlar tayyorlash boshqarmasi mutaxassislari, "International Finance and Accounting", "Moliyaviy texnologiyalar" jurnallari bosh muharrirlari hamda institut axborot xizmati bo‘limi xodimlari ishtirok etishmoqda.
Mazkur seminarni o‘tkazishdan asosiy maqsad - milliy ilmiy nashrlarni xalqaro axborot mahsulotlari bozorida ommalashtirish va ishtirokchilarni elektron nashrlarni xalqaro va milliy axborot platformalari va maʼlumotlar bazalariga kiritish texnologiyalari va qoidalari bilan tanishtirish orqali ularning darajasini oshirishdan iborat.

Представители института приняли участие в международном научно-методическом семинаре на тему «Перспективы и методы включения узбекских изданий в международные информационные порталы и базы данных».
29 августа в Агентстве информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан компания «U-Press» провела международный научно-методический семинар на тему «Перспективы и методы включения узбекских изданий в международные информационные порталы и базы данных».
В научно-методическом семинаре приняли участие специалисты отдела научных исследований, инноваций и подготовки педагогических кадров нашего института, главные редакторы журналов «Международные финансы и учет», «Финансовые технологии», сотрудники отдела информационной службы института.
Основная цель данного семинара – популяризация национальных научных изданий на международном рынке информационных продуктов и повышение их уровня путем ознакомления участников с технологиями и правилами включения электронных изданий в международные и национальные информационные платформы, и базы данных.