Institut professori «O‘zagrosug‘urta» kompaniyasi rahbar-xodimlari uchun tashkil etilgan seminarda maʼruza qildi
2023-yil 4-avgust kuni “O‘zagrosug‘urta” kompaniyasida “O‘zbekistonda qishloq xo‘jaligi sug‘urtasini rivojlantirishdagi muammolar va istiqbolda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalar” mavzusida seminar-trening o‘tkazildi.
Seminar-treningni mazkur kompaniya boshqaruvi raisi o‘rinbosari B.Axadov kirish so‘zi bilan ochdi va bugungi tadbirning ahamiyati to‘g‘risida to‘xtalib o‘tdi. Seminar-treningda “O‘zagrosug‘urta” kompaniyasi markaziy apparati xodimlari, kompaniyaning Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahridagi filiallari direktorlari qatnashdi.
Tadbirda Toshkent moliya instituti “Sug‘urta va pensiya ishi” kafedrasi mudiri, iqtisodiyot fanlari doktori, professor X.M.Shennaev qishloq xo‘jaligining mamlakat iqtisodiyotida tutgan o‘rni va sohada sug‘urta munosabatlarining rivojlanish holati xususida ma’ruza qildi. Taqdimot shaklida taqdim etilgan ma’ruzada X.M.Shennaev qishloq xo‘jalik sug‘urtasini amalga oshirishda yuzaga kelayotgan muammolar va ularning yechimi bo‘yicha o‘z takliflarini bayon etdi.
Tadbir yakunida “O‘zagrosug‘urta” kompaniyasi boshqaruvi raisi o‘rinbosari B.Axadov so‘z olib, seminar-trening kompaniya xodimlari uchun foydali bo‘lganligini va bu yo‘nalishda Toshkent moliya instituti bilan hamkorlik davomli bo‘lishini alohida qayd etdi.

Профессор института принял участие в семинаре, организованном «Узагросугурта».
4 августа 2023 года в компании «Узагросугурта» прошел семинар-тренинг на тему «Проблемы развития сельскохозяйственного страхования в Узбекистане и задачи на перспективу».
Семинар-тренинг открыл заместитель председателя правления данной компании Б.Ахадов со вступительной речью и рассказал о важности сегодняшнего мероприятия. В семинаре-тренинге приняли участие ответственные сотрудники центрального аппарата компании «Узагросугурта», директора филиалов компании в Республике Каракалпакстан, областях и городе Ташкенте.
На мероприятии заведующий кафедрой «Страховое и пенсионное дело» Ташкентского финансового института, доктор экономических наук, профессор Шеннаев Х.М. сделал доклад о роли сельского хозяйства в экономике страны и состоянии развития страховых отношений в этой сфере. В докладе, представленном в форме презентации, Шеннаев Х.М. изложил проблемы, возникающие при осуществлении сельскохозяйственного страхования, и свои предложения по их решению.
В завершение мероприятия выступил заместитель председателя правления «Узагросугурта» Б.Ахадов, который отметил, что семинар-тренинг был полезен для сотрудников компании и сотрудничество с Ташкентским финансовым институтом в этом направлении будет продолжено.