Institut professori «O‘zagrosug‘urta» kompaniyasi rahbar-xodimlari uchun tashkil etilgan seminarda maʼruza qildi
2023-yil 4-avgust kuni “O‘zagrosug‘urta” kompaniyasida “O‘zbekistonda qishloq xo‘jaligi sug‘urtasini rivojlantirishdagi muammolar va istiqbolda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalar” mavzusida seminar-trening o‘tkazildi.
Seminar-treningni mazkur kompaniya boshqaruvi raisi o‘rinbosari B.Axadov kirish so‘zi bilan ochdi va bugungi tadbirning ahamiyati to‘g‘risida to‘xtalib o‘tdi. Seminar-treningda “O‘zagrosug‘urta” kompaniyasi markaziy apparati xodimlari, kompaniyaning Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahridagi filiallari direktorlari qatnashdi.
Tadbirda Toshkent moliya instituti “Sug‘urta va pensiya ishi” kafedrasi mudiri, iqtisodiyot fanlari doktori, professor X.M.Shennaev qishloq xo‘jaligining mamlakat iqtisodiyotida tutgan o‘rni va sohada sug‘urta munosabatlarining rivojlanish holati xususida ma’ruza qildi. Taqdimot shaklida taqdim etilgan ma’ruzada X.M.Shennaev qishloq xo‘jalik sug‘urtasini amalga oshirishda yuzaga kelayotgan muammolar va ularning yechimi bo‘yicha o‘z takliflarini bayon etdi.
Tadbir yakunida “O‘zagrosug‘urta” kompaniyasi boshqaruvi raisi o‘rinbosari B.Axadov so‘z olib, seminar-trening kompaniya xodimlari uchun foydali bo‘lganligini va bu yo‘nalishda Toshkent moliya instituti bilan hamkorlik davomli bo‘lishini alohida qayd etdi.

The professor of the institute participated at the seminar organized by "Uzagrosugurta"
On August 4, 2023, a training seminar was held at the Uzagrosugurta company on the topic “Problems of the development of agricultural insurance in Uzbekistan and tasks for the future”.
The training seminar was opened by the Deputy Chairman of the Board of this company B.Akhadov with an introductory speech and spoke about the importance of today's event. Responsible employees of the central office of the company "Uzagrosugurta", directors of the company's branches in the Republic of Karakalpakstan, regions and the city of Tashkent took part in the training seminar.
At the event, the head of the department "Insurance and pension business" of the Tashkent Financial Institute, Doctor of Economics, Professor Shennaev Kh.M. made a report on the role of agriculture in the country's economy and the state of development of insurance relations in this area. In the report, presented in the form of a presentation, Shennaev Kh.M. outlined the problems arising in the implementation of agricultural insurance, and his proposals for their solution.
At the end of the event, Deputy Chairman of the Board of "Uzagrosugurt" B. Ahadov spoke, who noted that the training seminar was useful for the company's employees and cooperation with the Tashkent Financial Institute in this direction will be continued.