“Elektron tijorat va raqamli iqtisodiyot” kafedrasi tomonidan o’tkazilgan sport tadbiri
2020-yil 15-yanvar kuni “Elektron tijorat va raqamli iqtisodiyot” kafedrasi tomonidan kafedra xaftaliklari doirasida O’zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan ko’tarilgan yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish va ularning bo’sh vaqtini mazmunli tashkil etish bo’yicha 5 ta muhim tashabbus asosida Bank ishi fakultetining KBI-72 guruh talaba yigitlari o’rtasida sportning “Shashka-shaxmat” turi bo’yicha “Mard o’g’lonlar” tanlovi bo’lib o’tdi.
Tadbirda institut murabbiylar Kengashining raisi U.Radjabov, fakultet Yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan o’rinbosari S.Djumanov, o’quv ishlari bo’yicha dekan o’rinbosari D.Sholdorov, “Elektron tijorat va raqamli iqtisodiyot” kafedrasi pedogog xodimlari ishtirok etdilar.
Tanlov 3 bosqichda bo’lib o’tdi va shaxmat-shashka bo’yicha mohir talabalar faxriy yorliqlar va esdalik sovg’alari bilan taqdirlandilar. Tadbir juda ko’tarinki ruhda bo’lib o’tdi.

On January 15, 2020, the Department of E-Commerce and the Digital Economy held an event as part of five important initiatives of the President of the Republic of Uzbekistan to improve the spirituality and meaningful leisure of youth. As part of the event, a competition was held among students of KBI-72 in drafts and chess.
The event was attended by the chairman of the board of curators of the institute U.Rajabov, deputy dean of the faculty S.Dzhumanov, deputy dean for academic affairs Sholdorov D., teachers of the department "E-commerce and digital economy".
The competition was held in three stages, the winners were awarded by honorary certificates and prizes. It was interesting and amazing event for both teachers and students.