2019-yilning 12-noyabr kuni “Baholash ishi va investitsiyalar” kafedrasi dotsenti B.Mamatov tomonidan “Korporativ moliya va qimmatli qog'ozlar bozori” magistratura mutaxassisligi 1-kurs magistrantlari uchun ATB “Turonbank”da sayyor dars tashkil etildi.
Sayyor dars davomida ATB “Turonbank”ning Kreditlash departamenti boshlig'i o'rinbosari A.Muxammadiev, Jismoniy va yuridik shaxslarni kreditlash boshqarmasi boshlig'i U.Utanov, Aholi va oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish boshqarmasi mutaxassisi U.Bekchanovlar kredit loyihalari, investitsiya loyihalarini moliyalashtirish va IABS dasturining ishlash mexanizmi to'g'risida magisrantlarga batafsil tushuntirishlar berib o'tdilar.

Field-study was organized by assosiate professor b.mamatov of the department “valuation and investments”
On November 12, 2019 Associate Professor B.Mamatov organized a field-study at the Turonbank Joint-Stock Commercial Bank for first-year students with a degree in Corporate Finance and the Securities Market.
At the field-study, the deputy head of the Lending Department, A.Mukhammadiyev, the head of the Department for Lending to Legal Entities and Individuals, U.Utanov, and the specialist of the Family Business Development Department, U.Bekchanov, spoke in detail about the financing of investment projects and investment loans, the mechanism of the IABS program.
At the end of the lesson, students received answers to their questions. The field-study was interesting and informative.