“Eng yaxshi kitobxon talaba – 2019”
2019-yil 29-may kuni Toshkent moliya instituti Ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi hamda O‘zbek va rus tillari kafedrasi tomonidan “Eng yaxshi kitobxon talaba – 2019” ko‘rik tanlovining yakuniy bosqichi o‘tkazildi.
Tanlovda xay’at a’zosi sifatida Yunusobod tumani ma’naviyat targ‘ibot markazi rahbari Alisher Mahkamov, Abror Hidoyatov nomli drama teatri aktyorlari Po‘lat Nurmatov va Shaxlo Hojiyeva, murabbiylar kengashi raisi Umrzoq Rajabov, Axborot resurs kompleksi raxbari Alisher Vasiyev va Nigora Hojiahmedovalar ishtirok etdilar.
Tadbirni Toshkent moliya institutining Yoshlar bilan ishlar bo‘yicha prorektori Farhod Muhamedov kirish so‘zi bilan ochib berdi.
Tanlovda talabalar Eng faol badiiy asar taqdimoti, “Asarlardan yaralgan sahna asari”, “Badiiy ijodyo‘nalishlarda bellashdilar.
Qizg‘in tarzda bo‘lib o‘tgan Eng yaxshi kitobxon talaba – 2019” ko‘rik tanlovining yakuniy bosqichida g‘oliblar quyidagicha nominatsiyalarda aniqlandi:
1. Eng faol badiiy asar taqdimotitanlovi
1-o‘rin Moliya fakultetining MM-11 guruh talabalari Tursunova Aziza, Sodiqova Dildora - Mixail Bulgakovning “Usta va Margarita” asari
2 -o‘rinMoliyaviy menejment fakultetining M-70 guruh talabasi Butayev Doston - Paulo KoeloningAlkimyogarasari
3-o‘rinSoliq va sug‘urta fakultetining ST-90 talabasi Butaboyev Javlonbek- Paulo KoeloningAlkimyogarasari
II.“Asarlardan yaralgan sahna asari tanlovi
1-o‘rinSoliqlar va sug‘urta fakulteti jamoasi - Nurullo Abbosxonning «Jaydari kelin» asari;
2-o‘rin - Menejment fakulteti jamoasi - Cho‘lponningKecha va kunduzasari;
2-o‘rin - Moliya fakulteti jamoasi - Gogolning “Revizor” asari
3-o‘rinG‘aznachilik va davlat jamg‘armalari fakulteti jamoasi -Tog‘ay MurodningOtamdan qolgan dalalarasari
III.“Badiiy ijodtanlovi
1-o‘rin – Menejment fakulteti talabasi M-70 G‘ulomov Javohir o‘z ijodidan “Ona” she’ri
1-o‘rin – Moliya fakultetining MM-11 guruh talabalari Yerniyazova Shaxnoza, Bekimbetov Ulug‘bek -Mixail Bulgakovning “Usta i Margarita” romanidan monologni ifodali o‘qish
1-o‘rin – Soliqlar va sug‘urta fakultetining ST-61 talabasi Salomov Abduvosit - O‘ktam shoirning “Ona” monologini ifodali o‘qish
2-o‘rin – Xisob fakultetining XBA-60 guruh talabalari Saidov Nodirjon, Ikromov Muhammadqodir - ifodali she’r o‘qish
3-o‘rin – G‘aznachilik va davlat jamg‘armalari fakultetining DBG‘I-60 guruh talabasi Inoyatov Mardonbek - ifodali she’r o‘qish

"The best reader student-2019"
On May 29, 2019 the Department of Spirituality and Education and the Department of Uzbek and Russian languages of the Tashkent Institute of Finance organised the final stage of the contest "The best reader student-2019".
The member of the competition were Alisher Mahkamov, the head of the center of spirituality of Yunusobod district, Actors of Abror Hidoyatov Drama Theater Pulat Nurmatov and Shakhlo Hodjieva, Chairman of the Coordinating Council of Teachers Umrzak Rajabov, Alisher Vasiev and Nigora Hojiahmedova from the Information Resource Complex
The event was opened by the pro-rector on youth affairs of Tashkent Institute of Finance, Farhod Muhamedov.
In the competition students competed in "Presentation of the most active fiction" "Staged works", "Artistic Creation ".
The winners of the final " The best reader student-2019" competition were determined as follows:
I The contest "Presentation of the most active fiction"
1st place - Students of group MM-11 of Finance Faculty Tursunova Aziza, Sodikova Dildora - The Master and Margarita by Mikhail Bulgakov
2nd place - student of group M-70 Butaev Doston - Paulo Koelo "Alkimyogar"
3rd place - ST-90 student of Tax and Insurance faculty Butaboev Javlonbek - Paulo Koelo's "Alkimyogar"
II The contest " Staged works "
1st place - Taxes and insurance faculty team - Nurullo Abbaskhon's work "Jaydari kelin";
2nd place - Faculty of Management faculty - Chulpon's "Night and day" work;
2nd place - Faculty of Finance - Gogol's "Revizor"
3rd place - The team of the Treasury and the State Funds faculty -Togay Murod's "The Fields of My Father"
III Contest of "Artistic Creativity"
1st place - student of the Management faculty M-70 Gulomov Javohir - the poem "Ona"
1st place - student of group MM-11 of Finance Faculty Erniyazova Shakhnoza, Bekimbetov Ulugbek - monologue from Bulgakov's novel "Master and Margarita"
1st place - ST-61 student of Tax and Insurance faculty Salomov Abduvosit – Uktam poet's poem "Mother" monologue
2nd place - Students of XBA-60 group of the Accounting faculty Saidov Nodirjon, Ikramov Muhammadqodir - reading poems
3rd place - Inoyatov Mardonbek, student of the Treasury and State Funds faculty of the 60th group, reading the literary poem