“2024-yil uchun yuridik shaxslarni soliqqa tortishning asosiy yo‘nalishlari” mavzusida master-klass tashkil etildi
Joriy yilning 27-dekabr kuni institut professor-o‘qituvchilari uchun O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi “Budjet-soliq ilmiy tadqiqotlari instituti” ning bosh mutaxassisi - i.f.d., professor Voronin Sergey Aleksandrovich tomonidan “2024-yil uchun yuridik shaxslarni soliqqa tortishning asosiy yo‘nalishlari” mavzusida master-klass tashkil etildi.
Master-klass ochiq muloqot tarzida tashkil etilib, aynan bugungi mamlakatimiz soliq tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar, 2024-yil uchun amalga kiritilayotgan soliq bo‘yicha o‘zgarishlarning o‘ziga xos xususiyatlari, tadbirkorlik subyektlari uchun soliq yukini kamaytirishga qaratilgan davlatning ustuvor yo‘nalishlari yuzasidan ma’lumotlar berib o‘tildi.
Master-klass savol-javoblar boy, shuningdek, bahs-munozarali tarzda o‘tdi. Professor-o‘qituvchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan juda faol ishtirok etdilar.

A master class on the topic “Main aspects of taxation of legal entities for 2024.”
On December 27, 2023, a master class was held by Professor Sergei Aleksandrovich Voronin, the chief specialist in fiscal and scientific research at the Ministry of Economy and Finance of the Republic of Uzbekistan, for teachers of the Tashkent  Institute of Finance on the topic “Main aspects of taxation of legal entities for 2024.”
The master class was organized in an open manner of communication, and the discussion was about the reforms being carried out in the tax system of our country, the features of tax changes introduced for 2024, the main directions of the State aimed at reducing the tax burden on business entities. The master class was held in a polemical form, with questions and answers. The teachers participated very actively with questions that interested them.