“2024-yil uchun yuridik shaxslarni soliqqa tortishning asosiy yo‘nalishlari” mavzusida master-klass tashkil etildi
Joriy yilning 27-dekabr kuni institut professor-o‘qituvchilari uchun O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi “Budjet-soliq ilmiy tadqiqotlari instituti” ning bosh mutaxassisi - i.f.d., professor Voronin Sergey Aleksandrovich tomonidan “2024-yil uchun yuridik shaxslarni soliqqa tortishning asosiy yo‘nalishlari” mavzusida master-klass tashkil etildi.
Master-klass ochiq muloqot tarzida tashkil etilib, aynan bugungi mamlakatimiz soliq tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar, 2024-yil uchun amalga kiritilayotgan soliq bo‘yicha o‘zgarishlarning o‘ziga xos xususiyatlari, tadbirkorlik subyektlari uchun soliq yukini kamaytirishga qaratilgan davlatning ustuvor yo‘nalishlari yuzasidan ma’lumotlar berib o‘tildi.
Master-klass savol-javoblar boy, shuningdek, bahs-munozarali tarzda o‘tdi. Professor-o‘qituvchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan juda faol ishtirok etdilar.

Мастер-класс на тему  "Основные аспекты налогообложения юридических лиц на 2024 год "
27 декабря   2023 года состоялся  мастер-класс профессора Воронина Сергея Александровича главным специалистом бюджетно-налоговых и научных исследований при Министерстве экономики и финансов Республики Узбекистан для преподавателей Ташкентского финансового института на тему  "Основные аспекты налогообложения юридических лиц на 2024 год ".
Мастер-класс был организован в открытой манере общения, и речь шла о реформах, проводимых в налоговой системе нашей страны, особенностях налоговых изменений, внесенных на 2024 год, основных направлениях государства  направленных на снижение налоговой нагрузки на субъекты предпринимательства.
Мастер-класс прошел в полемической форме, с вопросами и ответами. Преподаватели очень активно участвовали с интересующими их вопросами.