“Davlat xaridlari tizimida tender va tanlovlarni o‘tkazish mexanizmi” mavzusida master-klass o‘tkazildi
“Byudjet hisobi va g‘aznachilik ishi” kafedrasi professor-o‘qituvchilari uchun O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi Davlat xaridlari va infratuzilma bo‘limi boshlig‘i Kuvandikov Ravshan Achilbayevich tomonidan “Davlat xaridlari tizimida tender va tanlovlarni o‘tkazish mexanizmi” mavzusida master-klass o‘tkazildi.
Soha mutaxassisi tomonidan O‘zbekiston Respublikasida davlat xaridlarini takomillashtirish, xususan, elektron tender va tanlovga o‘tish, elektron platformalardan foydalanish va yashil xaridlarga bosqichma-bosqich o‘tish masalalari, shuningdek, mamlakatimizda davlat xaridlarini prinsiplar, professionallik va mas’uliyat, asoslilik asosida amalga oshirish zarurligi ko‘rib chiqildi.
Master-klass davomida ma’ruzachi tinglovchilarni qiziqtirgan savollarga batafsil javob berdi. Master-klass yuqori nazariy va amaliy darajada tashkil etildi. Bunday tadbirlarni o‘tkazish nazariya va amaliyotni integratsiyalashga yordam beradi.

Организован мастер-класс по теме «Механизм проведения тендера и отбора в системе государственных закупок»
Профессорско-преподавательским составом кафедры «Бюджетный учет и казначейское дело» при участии начальника отдела Государственных закупок и инфраструктуры Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Узбекистан Кувандикова Равшана Ачилбаевича организован мастер-класс по теме «Механизм проведения тендера и отбора в системе государственных закупок».
В ходе мастер класса специалистом были рассмотрены вопросы совершенствования государственных закупок в Республики Узбекистан, в частности переход к электронному тендеру и отбору, использование электронных платформ и постепенный переход к зеленым закупкам, а также необходимость осуществления государственных закупок в нашей стране с соблюдением принципов, профессионализма и ответственности, обоснованности.
В ходе мастер-класса докладчик подробно ответил на вопросы, интересующие аудиторию. Мастер-класс был организован на высоком теоретическом и практическом уровнях. Проведение подобных мероприятий будет способствовать интеграции теории и практики.