Toshkent moliya institutida xalqaro konferensiya ishtiirokchilari tomonidan qator master-klasslar oʻtkazildi
Maʼlumki, joriy yil 27-iyun kuni Toshkent shahridagi muhtasham Hilton Tashkent City mexmonxonasining konferensiyalar zalida Oʻzbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Sugʻurta bozorini rivojlantirish agentligi, Toshkent moliya instituti va “Oʻzbekinvest” eksport-import sugʻurta kompaniyasi hamkorligida “Yangi Oʻzbekiston taraqqiyot strategiyasini amalga oshirishda sugʻurta foliyatini rivojlantirish istiqbollari” mavzusida nufuzli xalqaro konferensiya boʻlib oʻtdi.
Mazkur xalqaro konferensiya doirasida xorijiy davlatlardan tashrif buyurgan mexmonlar ishtirokida koʻplab uchrashuvlar, muloqotlar, amaliy seminarlar va master klasslar oʻtkazilmoqda.
Ana shunday uchrashuvlardan biri 2022-yil 29-iyun kuni Toshkent moliya institutida Belarus Davlat iqtisodiyot universiteti kafedra mudiri, iqtisodiyot fanlari doktori, professor T.A.Verezubova ishtirokida boʻlib oʻtdi.
Mohiyatan master klassni oʻzida namoyon etgan mazkur uchrashuvda T.A.Verezubova Belarus Davlat iqtisodiyot universitetida tayyorlanayotgan taʼlim yoʻnalishlari va magistratura mutaxassisliklari, oʻqitiladigan fanlar va oʻquv jarayonini tashkil etilishi yuzasidan qiziqarli maʼlumotlar berdi.
Master-klass yakunida xorijiy mutaxassisga mehmonga tadbir qatnashchilari tomonidan koʻplab savollar berildi.
Tadbirda “Sugʻurta va pensiya ishi” kafedrasi mudiri, iqtisodiyot fanlari doktori X.Shennayev hamda ushbu kafedraning professor-oʻqituvchilari qatnashdi.

Мастер-класс участников международной конференции для преподавателей Ташкентского финансового института
Как известно, 27 июня текущего года в конференц-зале престижного отеля Hilton Tashkent City состоялась международная конференция «Перспективы развития страховой деятельности в реализации стратегии развития Нового Узбекистана». Данная конференция была организована Агентством по развитию страхового рынка при Министерстве финансов Республики Узбекистан, Ташкентским финансовый институтом и компанией экспортного -импортного страхования «Узбекинвест».
В рамках данной международной конференции было проведено множество встреч, переговоров, практических семинаров и мастер-классов с участием гостей из зарубежных стран.
Одна из таких встреч состоялась 29 июня 2022 года в Ташкентском финансовом институте с участием профессора Верезубовой Т.А., заведующей кафедрой Белорусского государственного экономического университета, доктора экономических наук.
На этой встрече, которая по сути была мастер-классом, Т. А. Верезубова дала интересную информацию о направлениях и специальностях образования, преподаваемых дисциплинах, об организации учебного процесса в Белорусском государственном экономическом университете.
По окончании мастер-класса гостю из Республики Беларусь было задано множество вопросов участниками мероприятия.
В мероприятии приняли участие заведующий кафедрой «Страховое и пенсионное дело», д.э.н. Х.Шеннаев и профессорско-преподавательской состав данной кафедры.