Sug‘urta kompaniyasiga sayohat va seminar-trening
2023-yil 4-may kuni “Sug‘urta va pensiya ishi” kafedrasining tashabbusi bilan “Temir-yo‘l sug‘urta” kompaniyasida Soliqlar va sug‘urta fakulteti, 3-kurs SS-30 guruhi talabalari uchun seminar-trening tashkil etildi.
Seminar-trening oldidan talaba-yoshlar uchun, bevosita, kompaniyaning tegishli departament, boshqarma va bo‘limlari ish jarayoni bilan yaqindan tanishish maqsadida sayohat uyushtirildi.
Bunda kompaniya mas’ul xodimlari talaba-yoshlarga har bir tuzilma oldida turgan vazifalar, mehnat faoliyatini tashkil etilishi xususida atroflicha ma’lumot berdilar.
“Temir-yo‘l sug‘urta” kompaniyasining Majburiy sug‘urta departamenti bosh menejeri O.A.Djamirzaev talaba-yoshlarga kompaniyaning asosiy faoliyat yo‘nalishlari to‘g‘risida taqdimot shaklida ma’ruza qildi. Taqdimot talabalarda katta qiziqish bilan kutib olindi.
Seminar-treningda “Sug‘urta va pensiya ishi” kafedrasining dotsentlari Sh.Zakirxodjaeva va N.Yakubova ishtirok etdilar.
Seminar-trening yakunida “Temir-yo‘l sug‘urta” kompaniyasi Toshkent moliya instituti talabalarini malakaviy amaliyot o‘tash va eng muhimi, ishga qabul qilishga tayyor ekanligini ma’lum qildi.
“Sug‘urta va pensiya ishi” kafedrasi 2023-yilda ta’lim sifatini oshirish siyosatida belgilangan vazifalarni og‘ishmay amalga oshirish maqsadida boshqa hamkor sug‘urta kompaniyalarida ham sayyor o‘quv mashg‘ulotlari, seminar-treninglar tashkil etish ishlarini davom ettiradi.

Excursion and seminar-training in the insurance company
On May 4, 2023, at the initiative of the Department of Insurance and Pensions, a training seminar was organized at the Temir-Yo‘l sug‘urta insurance company for 3rd year students of the SS-30 group of the Faculty of Taxes and Insurance.
Before the start of the seminar-training, an excursion was organized for students, where they got acquainted with the process of organizing work in the relevant divisions and departments of the company.
At the same time, the responsible employees of the company provided the students with detailed information about the tasks facing each structure and the organization of labor activity.
The General Manager of the Compulsory Insurance Department of the insurance company “Temir-yo‘l sug‘urta” O.A.Dzhamirzaev presented to the students a presentation on the main activities of the company. The presentation was met with great interest by the students.
Associate professors of the department "Insurance and pension business" of the Tashkent Financial Institute Sh. Zakirkhodzhaeva and N. Yakubova took part in the training seminar.
At the end of the training seminar, Temir-yo‘l sug‘urta announced that it was ready to accept students from the Tashkent Financial Institute for internships and, most importantly, employment.
The Department of Insurance and Pension Business will continue to organize field training sessions, training seminars in other partner insurance companies in order to fulfill the tasks defined in the policy to improve the quality of education in 2023.