"Yongʻin xavfsizligi oyligi" doirasidagi tadbirlar davom etmoqda
Kuz – qish mavsumi eshik qoqib kirib kelishi bilan tabiiy va texnogen tusdagi ofatlarni xavsizligini taʻminlash yanada dolzarb masalaga aylanadi. Ayni ushbu masalalarga keng jamoatchilikni eʻtiborini qaratish va favqulodda vaziyatlarni oldini olish maqsadida mamlakatimizda joriy yilning 15-noyabr kunidan 15-dekabr kuniga qadar “Yongʻin xavfsizligi oyligi” uyushqoqlik bilan oʻtkazilishi eʻlon qilindi
Shu munosabat bilan joriy yilning 9-dekabr kuni Olmazor tumani Favqulodda vaziyatlar boʻlimi xodimlari bilan hamkorlikdaToshkent moliya institutining Olmazor tumanida joylashgan 1- va 2-sonli Talabalalar turar joylarida “Yongʻin xavfsizligi oyligi” doirasida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirda institutning Fuqaro va mehnat muhofazasi boʻlimi, Olmazor tumani Favqulodda vaziyatlar boʻlimi, Talabalar turar joylarining masʻul xodimlari hamda talabalar ishitirok etdi. Tadbirda soʻzga chiqqanlar tomonidan yongʻinlar va favqulodda vaziyatlarni oldini olish, texnika xavfsizligi qoidalari, fuqaro muhofazasi, yongʻin xavfsizligi qoidalariga amal qilish, yongʻin sodir boʻlganda harakatlanish tartib-qoidalari, fuqarolarning hayoti va sogʻligiga jiddiy xavf solib kelayotgan iz gazidan zaharlanish va uning salbiy oqibatlari, shuningdek, kattalarning eʻtiborsizligi natijasida yosh bolalarni uyda nazoratsiz qoldirilishi oqibatida yuzaga kelishi mumkin boʻlgan yongʻinlar va turli koʻngilsiz hodisalarni oldini olish borasida fikr-mulohazalar bildirildi.
Tadbir soʻngida maʻruzachilar tomonidan ishitrokchilarni qiziqtirgan savollariga atroflicha javoblar berildi.

Events within the framework of "Fire Safety Month" are ongoing
As the autumn-winter season approaches, ensuring the safety of natural and man-made disasters becomes a more urgent issue. In order to draw the attention of the general public to these issues and to prevent emergency situations, it was announced that "Fire Safety Month" is organized in our country from November 15 to December 15 of this year.
On December, 2022 a roundtable discussion was organized in collaboration with the staff of the Emergency Situations Department of Almazor District, within the framework of the "Fire Safety Month" in Students’ residences No. 1 and 2 of Tashkent Institute of Finance located in Almazor District.
The civil and labor protection department of the institute, emergency department of Almazor district, responsible staff of student residences and students took part in the event. Those who spoke at the event talked about prevention of fires and emergency situations, technical safety rules, civil protection, following fire safety rules, movement procedures in the event of a fire, poisoning from trace gas, which poses a serious threat to the life and health of citizens, and its negative consequences, as well as Opinions were expressed on preventing fires and other unfortunate incidents that may occur due to the neglect of adults and leaving young children at home unsupervised.