“Innovatsion menejment” fanidan o’quv qo’llanma
Toshkent moliya institutining “Menejment va marketing” kafedrasi katta o’qituvchisi  Ilhomjonova Fotima  Muhitdinovna Menejment fanidan “Innovatsion menejment” fanidan o’quv qo’llanma nashr etdi.
O’quv qo’llanma menejment yo'nalishi bo‘yicha (tarmoqlar va sohalar bo'yicha) bakalavrlarni tayyorlash uchun mo'ljallangan va zamonaviy bozor mexanizmining talablariga asoslanadi.
O’quv qo’llanma mavzulari mantiqan tuzilgan va “Innovatsion menejment” fanini o‘rganish uchun o‘quv materiallarining butun spektrini qamrab oladi.
O’quv qo’llanma innovatsion menejmentning asosiy tushunchalari, maqsad va vazifalari, innovatsion menejmentning usullari va funktsiyalari, innovatsion faoliyatning tashkiliy shakllari, innovatsion menejment metodologiyasi, korxonalarda innovatsion faoliyatni tashkil etish, korxonalarda innovatsion strategiyani tanlash, real investitsiyalar portfelini shakllantirish, korxonalarda innovatsiyalar va innovatsiyalar, ilmiy-tadqiqot va loyihalashni tashkil etish, rivojlanishni boshqarish kabi mavzularga bag‘ishlangan, korxonalarda innovatsiyalarni joriy etish va yaratish, tashkiliy asoslar - korxonalarda innovatsiyalar ishlab chiqarishni texnologik tayyorlash, xodimlarni innovatsion boshqarish, korxonalarda innovatsiyalar marketingi, innovatsiyalarni moliyalashtirish, innovatsion loyihalar va baholash usullari, innovatsiyalarni davlat tomonidan tartibga solish va investitsiyalar va innovatsiyalarning iqtisodiy faoliyat samaradorligiga ta'sirini tahlil qilish.
O’quv qo’llanma mavzular bo’yicha ma’ruzalar, nazorat savollari,  keyslar, topshiriqlar, lug‘at va adabiyotlar ro‘yxatidan iborat.
O’quv qo’llanma talabalarning mustaqil ishlashi, shuningdek o‘qituvchilarga ma‘ruza va amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazishda yordam berish uchun mo‘ljallangan.

«Инновационный менеджмент» в сфере менеджмента
Старший преподаватель кафедры «Менеджмент и маркетинг» Ташкентского финансового института Илхомжонова Фатима Мухитдиновна издала учебное пособие по предмету «Инновационный менеджмент» в сфере менеджмента.
Учебное пособие предназначено для подготовки бакалавров в области менеджмента (в отраслях и отраслях) и основано на требованиях современного рыночного механизма.
Темы учебника логически структурированы и охватывают весь спектр учебных материалов для изучения науки «Инновационный менеджмент».
Учебное пособие по основным понятиям, целям и задачам инновационного менеджмента, методам и функциям инновационного менеджмента, организационным формам инновационной деятельности, методологии управления инновациями, организации инновационной деятельности на предприятиях, выбору инновационной стратегии на предприятиях, формированию реального инвестиционного портфеля , инновации и инновации на предприятиях, посвященные таким темам, как организация научных исследований и разработок, управление разработками, внедрение и создание инноваций на предприятиях, организационные основы - технологическая подготовка производства инноваций на предприятиях, инновационный менеджмент сотрудников, маркетинг инноваций на предприятиях, финансирование инноваций, инновационные проекты и методы оценки, государственное регулирование инноваций и анализ влияния инвестиций и инноваций на эффективность экономической деятельности.
Учебное пособие состоит из лекций по темам, контрольных вопросов, кейсов, заданий, словаря и списка литературы.
Учебное пособие предназначено для самостоятельной работы студентов, а также в помощь преподавателям при проведении лекций и практических занятий.