“Innovatsion menejment” fanidan o’quv qo’llanma
Toshkent moliya institutining “Menejment va marketing” kafedrasi katta o’qituvchisi  Ilhomjonova Fotima  Muhitdinovna Menejment fanidan “Innovatsion menejment” fanidan o’quv qo’llanma nashr etdi.
O’quv qo’llanma menejment yo'nalishi bo‘yicha (tarmoqlar va sohalar bo'yicha) bakalavrlarni tayyorlash uchun mo'ljallangan va zamonaviy bozor mexanizmining talablariga asoslanadi.
O’quv qo’llanma mavzulari mantiqan tuzilgan va “Innovatsion menejment” fanini o‘rganish uchun o‘quv materiallarining butun spektrini qamrab oladi.
O’quv qo’llanma innovatsion menejmentning asosiy tushunchalari, maqsad va vazifalari, innovatsion menejmentning usullari va funktsiyalari, innovatsion faoliyatning tashkiliy shakllari, innovatsion menejment metodologiyasi, korxonalarda innovatsion faoliyatni tashkil etish, korxonalarda innovatsion strategiyani tanlash, real investitsiyalar portfelini shakllantirish, korxonalarda innovatsiyalar va innovatsiyalar, ilmiy-tadqiqot va loyihalashni tashkil etish, rivojlanishni boshqarish kabi mavzularga bag‘ishlangan, korxonalarda innovatsiyalarni joriy etish va yaratish, tashkiliy asoslar - korxonalarda innovatsiyalar ishlab chiqarishni texnologik tayyorlash, xodimlarni innovatsion boshqarish, korxonalarda innovatsiyalar marketingi, innovatsiyalarni moliyalashtirish, innovatsion loyihalar va baholash usullari, innovatsiyalarni davlat tomonidan tartibga solish va investitsiyalar va innovatsiyalarning iqtisodiy faoliyat samaradorligiga ta'sirini tahlil qilish.
O’quv qo’llanma mavzular bo’yicha ma’ruzalar, nazorat savollari,  keyslar, topshiriqlar, lug‘at va adabiyotlar ro‘yxatidan iborat.
O’quv qo’llanma talabalarning mustaqil ishlashi, shuningdek o‘qituvchilarga ma‘ruza va amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazishda yordam berish uchun mo‘ljallangan.

Innovation Management in the field of management.
Senior lecturer of the Department of Management and Marketing of the Tashkent Financial Institute Ilkhomzhonova Fatima Mukhitdinovna published a textbook on the subject of Innovation Management in the field of management.
The textbook is intended for the preparation of bachelors in the field of management (in industries and industries) and is based on the requirements of the modern market mechanism.
The topics of the textbook are logically structured and cover the entire range of educational materials for studying the science of “Innovation Management”.
A textbook on the basic concepts, goals and objectives of innovation management, methods and functions of innovation management, organizational forms of innovation, innovation management methodology, organization of innovation in enterprises, selection of innovation strategy in enterprises, formation of a real investment portfolio, innovation and innovation in enterprises, dedicated to such topics as the organization of scientific research and development, development management, implementation and creation of innovations in enterprises, organizational foundations - technological preparation for the production of innovations in enterprises, innovative management of employees, marketing of innovations in enterprises, financing of innovations, innovative projects and evaluation methods, government regulation of innovation and analysis of the impact of investment and innovation on the efficiency of economic activity.
The textbook consists of lectures on topics, test questions, cases, assignments, a dictionary and a list of references.
The textbook is intended for independent work by students, as well as to help teachers during lectures and practical classes.