Xalqaro loyihalar tuzish va ishtirok etish bo‘yicha master-klass o‘tkazildi
“Menejment va marketing” kafedrasi ish grafigiga ko‘ra, 26-dekabr 2023-yil «Menejment va marketing» kafedrasi katta o‘qituvchisi Dilorom Yuldasheva tomonidan xalqaro loyihalar tuzish va ishtirok etish bo‘yicha master-klass o‘tkazildi.
Tadbir davomida ERASMUS + loyihasini yozish bo‘yicha bir qator kerakli ma’lumotlar berildi. Shu o‘rinda, loyihani yozish tartibi, loyihani amalga oshirishdagi moddiy yordam va loyihaning institutimiz kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega ekanligi haqida aytib o‘tildi. Kafedra a’zolaridan dotsent O.G‘aybulloev tomonidan loyihaga beriladigan dolzarb mavzu va Yevropa Ittifoqini qiziqtirishi mumkin bo‘lgan masalalar savol tarzida berildi. Javob tariqasida Yevropaning Markaziy Osiyoga, ayniqsa O‘zbekistonga bo‘lgan qiziqishi ortgani hamda Yashil iqtisodiyot, ta’lim tizimi va gender tengligi kabi mavzular dolzarbligi ta’kidlandi. Xalqaro loyihalar katta va qiziqarli mavzu bo‘lganligi sabab barchada qiziqish uyg‘ondi va yana loyihaning yozilish tartibi haqida tushuntirish ishlari olib borilishi taklifi berildi.

A master class on writing and participation in international projects
According to the work schedule of the Department of Management and Marketing, December 26, 2023, senior teacher of the Department of Management and Marketing Yuldasheva Dilorom conducted a master class on writing and participation in international projects.
During the event, a number of necessary information on writing the ERASMUS+ project was provided. It was mentioned here about the procedure for writing the project, the material support for the implementation of the project, as well as the significance of the project for the future of our institute. Associate Professor O. Gaybullayev, one of the department’s employees, asked the current topic of the project and questions that may be of interest to the European Union in the form of questions. In response, it was noted that European interest in Central Asia, especially in Uzbekistan, has increased, and such topics as the Green Economy, the education system and gender equality are relevant. Since international projects are a large and interesting topic, everyone was interested and was asked to explain the procedure for writing a project.