Oliy taʼlim muassasalari va ilmiy tashkilotlar bilan hamkorligini rivojlantirishga qaratilgan Bahorgi Forum
Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri, Fan va texnologiyalar boʻyicha respublika kengashi raisi A.Aripov rahbarligida oʻtkazilgan fan va texnologiyalar boʻyicha respublika kengashi majlisida 2022-yilda oliy taʼlim muassasalari va ilmiy tashkilotlar bilan hamkorligini rivojlantirishga qaratilgan Bahorgi Forumga ilmiy tadqiqoti yakunlangan, tijoratlashtirishga hamda joriy etishga tayyor loyihalarni tanlab olishni tashkil etish maqsadida 2022-yil 18-fevral kuni Innovatsion rivojlanish vazirligida vazirliklar kesimida taqdimotlar tashkil etildi.
Ushbu uchrashuvda Toshkent moliya instituti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Islamkulov Alimnazar Xudjamuratovich va Ilmiy innovatsion ishlanmalarni tijoratlashtirish bo'limi boshlig'i Mavlanov Normumin Normamatovichlar ishtirok etishdi. Taqdimotlar yakunida Toshkent moliya instituti “Xoʻjalik yurituvchi subyektlar kreditga layoqatliligini baholashning skoring modeli-1.0” elektron dasturi va “Xoʻjalik yurituvchi subyektlarning iqtisodiy samaradorligini baholash va reytingini aniqlash tartibi” elektron dasturi innovatsion ishlanmalari bilan ishtirok etib, Bahorgi Forumga qatnashish uchun yoʻllanma olishga erishdi.

Spring Forum aimed at developing cooperation with higher education institutions and research organizations
On February 18, 2022, the Ministry of Innovation Development organized a presentation at the Spring Forum, aimed at developing cooperation with higher education institutions and research organizations. The meeting of the Republican Council for Science and Technology chaired by the Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, Chairman of the Republican Council for Science and Technology A.Aripov.
The meeting was attended by Vice-Rector for Research and Innovation of the Tashkent Institute of Finance Islamkulov Alimnazar Khudjamuratovich and Head of the Department of Commercialization of Scientific Innovations Mavlanov Normumin Normamatovich. Tashkent Institute of Finance managed to get a ticket to the Spring Forum with innovative developments in the electronic program "Scoring model for assessing the creditworthiness of business entities-1.0" and the electronic program "Procedure for assessing and rating the economic efficiency of business entities" at the end of the presentation.