Talabalar sport musobaqasi yakuni: TAQDIRLASH

Talabalar sport musobaqasi yakuni: TAQDIRLASH

Toshkent moliya instituti rektorati, “Yoshlar bilan ishlash, ma’navit va ma’rifat bo‘limi”, Institut Kasaba uyushma qo'mitasi hamda “Ijtimoiy fanlar” kafedrasi tomonidan “TOSHKENT MOLIYA INSTITUTNING 30 YILLIGI” munosabati bilan institut talaba-yoshlari o‘rtasida 2021-yilning 19-30-aprel kunlari institut qoshidagi Oliy o‘quv yurtlariaro sport majmuasida ommaviy sport turlari bo‘yicha musobaqalar o‘tkazildi.

 

Quyida o’tkazilgan sport musobaqalari va uning natijalarini yoritib o’tdik:

 

“BASKETBOL” sport turi bo‘yicha yigitlar o’rtasida:

I o‘rin “Soliqlar va sug‘urta” fakulteti talabalari

II o‘rin “Iqtisodiyot” fakulteti talabalari

III o‘rin “Byudjet hisobi va g‘aznachilik” fakulteti talabalari

 

 

VOLEYBOL sport turi bo‘yicha yigitlar o’rtasida:

I o‘rin “Magistratura” fakulteti talabalari    

II o‘rin “Iqtisodiyot” fakulteti talabalari

III o‘rin “Soliqlar va sug‘urta” fakulteti

 

 

“YENGIL ATLETIKA” sport turi bo‘yicha yigitlar o’rtasida - 200 m. masofada

I o‘rin Xakimov Namozali MM-52 guruh talabasi

II o‘rin Ergashev Sardor SS-81 guruh talabasi

III o‘rin Ashurqulov Aburayxon BBI-80 guruh talabasi

 

Qiz bolalar o’rtasida -60 m.masofada

I o‘rin Zaripbaeva Muqaddam MMT-80 guruh talabasi

II o‘rin Axmadjanova Nozanin MM-52 guruh talabasi

III o‘rin Nabieva Parizoda I-50 guruh talabasi

 

4x100 -m.ga estafetali yugurishda

I o‘rin “Hisob va audit” fakulteti talabalari

II o‘rin “Bank ishi” fakulteti talabalari

III o‘rin “Moliya” fakulteti talabalari

 

 

STOL TENNISI yigitlar o’rtasida:

I o‘rin Maxkamov Doniyor SFF-50 guruh talabasi

II o‘rin Axrorxodjaev Xojiakbar BI-53 guruh talabasi

III o‘rin Ro‘ziev Fozil MM-50 guruh talabasi

 

QIZ BOLALAR

I o‘rin Xamidova Dinora I-51 guruh talabasi

II o‘rin Dushanova Oyjamol BNG‘-81 guruh talabasi

III o‘rin Anvarova Mumtozbegim IM-01 guruh talabasi

 

 

“SHAXMAT” sport turi bo‘yicha yigitlar o’rtasida:

 

 

I o‘rin Abduholiqov Mirzoxid BILM-50 guruh talabasi

II o‘rin Usmonov Shohrux IMT-01 guruh talabasi

III o‘rin Madrahimova Guzal MXVKM-01 guruh talabalari

 

Qiz bolalar o’rtasida:

 

I o‘rin Karimova Sakina MM-03 guruh talabasi

II o‘rin Rixsixo‘jaeva Umida BNG-82 guruh talabasi

III o‘rin Madrahimova Guzal MXVKM-01 guruh talabalari

fahrli o‘rinlarni egalladilar.

 

 

MINI FUTBOL bo’yicha yakuniy natija:

I o‘rin Moliya fakulteti jamoasi;

II o‘rin Iqtisodiyot fakulteti jamoasi;

III o‘rin Byudjet hisobi va g'aznachilik fakulteti jamoasiga nasib etdi.

 

 

Umumiy natijaga ko’ra 90 nafar talaba sport musobaqalaridagi faolliklari uchun taqdirlandilar va Moliya fakulteti jamoasi fakultetlar o'rtasida birinchilikni qo’lga kiritdi.

 

17:34 / 2021-04-30
Success helper
Success warning